Росія вперше атакувала Одещину керованими авіабомбами, спрямованими по цивільній інфраструктурі
Під час повітряної атаки 24 жовтня російська армія вперше застосувала керовані авіабомби по цивільних об’єктах на Одещині. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер. Він наголосив, що це нова серйозна загроза для регіону.
"Ворог уперше застосував КАБи по мирній Одещині! Це нова серйозна загроза для нашого регіону. Такі удари несуть колосальну небезпеку для людей і можуть завдати значних руйнувань", — зазначив він.
За даними моніторингових груп, окупанти, ймовірно, використали модифіковані керовані бомби типу УМПБ-5, які раніше не застосовували проти цього регіону. Близько 13:24 Повітряні сили ЗСУ повідомляли про виявлення КАБів над акваторією Чорного моря, що рухались у напрямку Південного або Очакова, а через кілька хвилин — на Південне чи Чорноморське.
"КАБ курсом на Південне/Чорноморське", - йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

У ніч на 22 жовтня російські війська завдали удару по Ізмаїлу в Одеській області. Внаслідок атаки пошкоджено енергетичні об’єкти та портову інфраструктуру міста. У компанії ДТЕК підтвердили, що ворог знову вдарив по одному з енергетичних об’єктів області. Енергетики оперативно перепідключили житлові будинки та об’єкти критичної інфраструктури до резервних ліній, відновивши електропостачання для 14 200 родин.
13 жовтня на Одещині внаслідок обстрілів РФ спалахнули масштабні пожежі на промислових складах із текстильною продукцією та швейним обладнанням. Полум’я охопило понад 5 тисяч квадратних метрів площі, повністю згоріла одна автівка.
11 жовтня Одеса та Одеська область також перебували під атакою російських безпілотників. Ворог атакував енергетичну та цивільну інфраструктуру. Пошкоджень зазнало енергетичне обладнання, 2 житлових будинки та будівлі готельного комплексу. Одна людина постраждала.