Американська розвідка виявила ознаки підготовки Ізраїлю до авіаудару по ядерній інфраструктурі Ірану. Ймовірність атаки зростає на тлі потенційної угоди між Вашингтоном і Тегераном, яка не передбачає повного вивезення урану
Ізраїль, ймовірно, готується до атаки на об'єкти в Ірані, пов’язані з розробкою ядерної зброї. Остаточного рішення про операцію ще не зафіксовано. Водночас, за словами одного з джерел телеканалу, ризик ізраїльського авіаудару істотно зріс за останні місяці.
Про це повідомляє CNN із посиланням на кілька поінформованих американських урядовців, які мають доступ до нових розвідувальних звітів. Якщо Сполучені Штати укладуть домовленість з Іраном без зобов’язання останнього ліквідувати всі запаси збагаченого урану, ймовірність удару ще більше зросте.
Американська розвідка виявила ознаки активної підготовки Ізраїлю до потенційної атаки: зафіксовано пересування озброєння, зокрема авіаційних боєприпасів, а також завершення великомасштабних навчань військово-повітряних сил. Ці дії можуть бути свідченням майбутньої операції.
Чиновники у Вашингтоні розходяться в оцінках: одні вважають, що Ізраїль готується діяти самостійно, навіть без підтримки США, що стало б прямим викликом американській адміністрації, інші - сумніваються, що рішення вже ухвалене.
Один із співрозмовників CNN пояснив, що потенційна угода з Іраном, запропонована командою Дональда Трампа і така, що не передбачає повного вивезення урану з країни, лише посилює побоювання Ізраїлю і штовхає його до превентивних дій.
Наразі Ізраїль також проводить активну наземну операцію в Газі, яку названо "Колісниця Гідеона". Армія оборони Ізраїлю вже зайшла в низку районів анклаву. Ці дії викликали жорстку реакцію з боку західних союзників.
Канада, Велика Британія та Франція попередили уряд Біньяміна Нетаньяху про можливість санкцій у разі продовження наступу. Лондон також заморозив торгові перемовини з Ізраїлем, а за інформацією The Washington Post, Сполучені Штати можуть переглянути обсяги військової допомоги, якщо бойові дії не буде зупинено.
Нагадаємо, що ізраїльський уряд ухвалив довгострокову стратегію у війні проти ХАМАС, передбачаючи не лише продовження бойових дій, а й утримання захоплених територій у Секторі Гази. Рішення, схвалене Кабінетом прем’єра Біньяміна Нетаньягу, означає перехід до нової фази кампанії - замість локальних рейдів ЦАХАЛ тепер планує системне просування з метою повної ліквідації збройного крила ХАМАС і встановлення військово-контрольного режиму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.