Чоловіки налагодили стійкий канал постачання озброєння із зони проведення бойових дій
Мешканців Закарпаття та Львівщини піймали на незаконному збуті зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Протиправна схема працювала за допомогою спільників із зони проведення бойових дій.
Про це повідомляють оперативники та фахівці кримінального аналізу Західного регіонального управління Держприкордонслужби.
"У ході проведення досудового розслідування встановлено, що мешканці Закарпатської та Львівської областей налагодили стійкий канал постачання зброї, боєприпасів та вибухових речовин із зони проведення бойових дій, з метою подальшого їх продажу на території України", — йдеться в повідомленні.
Продаж здійснювався на підконтрольних Україні територіях. В домівках затриманих правоохоронці провели обшуки та вилучили 11 одиниць вогнепальної зброї, 194 набої до стрілецької зброї, боєприпаси до великокаліберних кулеметів різних калібрів та постріли до гранатометів, ручні гранати, комплектуючі до зброї та виготовлення боєприпасів.
Організаторові протиправної діяльності інкримінують ч.1 ст.263 КК України — незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, тож поки він під вартою. Якщо його провину доведуть йому загрожує до семи років ув'язнення. Досудове розслідування триває.
Три тижні тому в Центрі протидії корупції повідомили, що міністерство оборони України витратило 33,3 млрд грн на зброю та речі, яких українські військові так і не побачили, хоча гроші платників податків на них були витрачені. Тобто сплату коштів постачальнику проводили, але обіцяний товар в обумовлений термін так і не отримували.
Інформацію про прострочену дебіторську заборгованість у Міноборони підтвердила й голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва. За її повідомленням, унаслідок цих порушень було відкрито кримінальні провадження. Однак публічно правоохоронці про це не звітували.
"Це означає, що Міноборони сплатило постачальникам всі ці гроші, проте передбачений договором товар поставлено так і не було. Тобто це зброя та речі, яких наші військові просто не побачили, хоча гроші платників податків на них витрачені. Ще раз – 33,3 мільярди грн – або майже мільярд доларів", – додав голова ЦПК.
У ЦПК також повідомили, що за ці кошти платників податків можна було б закупити до трьох тисяч канадських бронемашин Senator, що могли б урятувати тисячі життів наших військових. Або близько п'яти тисяч протитанкових ракетних комплексів FGM-148 Javelin.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.