Історія життя: як Skyrim допоміг чоловікові побороти бажання накласти на себе руки

Читать на русском

Як ігри допомагають пережити складні періоди в житті

Читать на русском
Історія життя: як Skyrim допоміг чоловікові побороти бажання накласти на себе руки

Як ігри допомагають пережити складні періоди в житті

На Reddit з’явилася зворушлива історія того, як гра Skyrim практично врятувала чоловіка від суїциду.

Свою історію користувач zombieinferno описав у великому пості на Reddit, — передає Інформатор.

Чоловік вирішив поділитися зі спільнотою цією історією тільки зараз, але сталося це вісім років тому. У червні 2013 року автору було близько 40 років, він переїхав жити подалі від сім’ї і своїх друзів і страждав від постійної депресії. Це було викликано біполярним розладом.

Усе було дуже погано, і чоловік вже не бачив нічого, за що варто було б жити. Він навіть встиг зробити кілька спроб повіситися, але, на щастя, він залишився живий.

Пізніше, під час чергового перебору в голові того, кому можна заповідати всі його речі, він прийшов до висновку, що нікому залишити його ігри в Steam. Через це він почав гортати бібліотеку своїх ігор, і помітив у ній Skyrim. Він зрозумів, що саме її він досі не пройшов, хоча провів за грою сотні годин.

«Озираючись назад, я розумію, що тоді в моїй голові відбувалася внутрішня битва. Раціональна частина мозку намагалася знайти причини жити, тому що життя дивовижне й повне чудових моментів, а ірраціональна частина мозку намагалася зруйнувати себе, тому що життя, яким я жив, було сповнене болю, страждань і чвар», — пише zombieinferno.

У підсумку все прийшло до того, що він поставив перед собою мету: він має обов’язково пройти гру повністю. Мова йде про те, щоби максимально завершити всі можливі події, квести і випадкові пригоди. Це мало бути таким собі останнім досягненням перш ніж він зможе покинути цей світ.

«Всі ми знаємо, що Skyrim — це не та гра, у якій просто потрібно йти з точки А в точку Б. Я неминуче відволікався. Я повинен піти і вбити цього гіганта заради ярла. Чи варто мені встати на сторону Братів Бурі або Імперців? Я мав допомогти цьому торговцю. Мені обов’язково потрібно накласти заклинання ілюзій на всіх стражників і поспостерігати за наслідками. Мені потрібно завершити цей побічний квест, цей ланцюжок квестів гільдії, стати таном цієї галузі, довести до максимуму ці навички. Мені не потрібно було просто пройти цю гру, мені потрібно було ЗАВЕРШИТИ цю гру — і це було непросте завдання», — додав автор.

Він засів в орендованій кімнаті і просто постійно грав. Під час проходження завжди з’являлися нові ідеї, дії, завдання. Днями він міг займатися лише побічними завданнями, навіть не згадуючи про сюжет, або просто перевіряти різні механіки. У підсумку він проходив гру цілий місяць.

На кінець він залишив останній сюжетний квест. Коли він нарешті переміг Алдуїна, він зупинився і зрозумів, що в цей момент відчув справжні задоволення й щастя, яких він не відчував вже дуже давно.

Чоловік зрозумів, що в житті навіть у важкі часи можна знайти приводи для радості. Він твердо вирішив відмовитися від ідеї самогубства, викинув мотузку, яка повинна була послужити петлею, покинув знімну кімнату й повернувся до сім’ї. За наступні роки він більше не думав про суїцид, і навіть знайшов своє кохання.

Тепер він описує всю цю ситуацію так: «Я продовжую жити. І все тому, що одного разу я вирішив, що повинен вбити дракона».

На завершення свого поста zombieinferno порадив усім, хто відчуває настільки важкі часи, що вони призводять до думок про суїцид, знайти подібне рішення і для себе. Це може бути як гра, яку чомусь захочеться пройти, так і будь-яка важлива, але не найпростіша мета, яку захочеться досягти до того, як покинути цей світ. У результаті може виявитися так, що весь цей шлях покаже, що є речі, заради яких варто відмовитися від найгіршого результату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.