Хто замінить генерала Міллі? Байден назвав наступного очільника Генштабу США

Читать на русском

Марк Міллі обіймав посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів США від 2019 року

Читать на русском
Генштаб США
Джо Байден подякував Марку Міллі та його сім'ї за службу США

Марк Міллі обіймав посаду голови Об'єднаного комітету начальників штабів США від 2019 року

Президент США Джо Байден офіційно оголосив про заміну очільника Об'єднаного комітету начальників штабів США. Місце Марка Міллі посяде генерал Чарльз Браун.

Про це пише CNN.

"На посаді голови ти провів наших військових через найскладніші обставини у сфері безпеки, з якою світ стикався за тривалий час. Ми зміцнили наші альянси від НАТО до Індо-Тихоокеанського регіону та створили нові партнерства", — заявив під час виступу Джо Байден.

Видання пояснює, що голова Об’єднаного комітету начальників штабів США - найбільш високопоставлений американський офіцер, який виконує роль ключового військового радника президента США, міністра оборони та Ради національної безпеки. 

Чинний голова Об’єднаного комітету начальників штабів США - генерал Марк Міллі обіймав посаду генерала із 2019-го року.

Востаннє, як генерал, Марк Міллі виступив на брифінгу 25 травня. Тоді ж Міллі заявив, що росія не зможе здобути перемогу у війні проти України. Та зазначив, що плани щодо окупації Донецької та Луганської областей для рф є недосяжними. Байден уточнив, що сподівається співпрацювати з Міллі й після того, як той припинить бути головою Генштабу США.

Що відомо про Чарльза Брауна?

Призначити Чарльза Брауна на цю посаду рекомендував міністр оборони США Ллойд Остін. До цього він був 2-м начальником штабу Військово-повітряних сил США.

“Якщо призначення буде затверджено, вперше в історії США обидва найвищі керівники оборонного відомства - міністр оборони та голова Об’єднаного комітету начальників штабів - будуть афроамериканцями”, - зауважує CNN. 

Чарльз Браун народився 1962 року. Свою військову службу розпочав як командирський льотчик, налітавши понад 3000 годин і 130 бойових годин. Білий дім заявляв, що генерал Браун відіграв важливу роль у наданні військової допомоги Україні та має досвід у налагодженні відносин між США та Китаєм. Раніше він також виконував обов'язки командувача Тихоокеанських військово-повітряних сил, командувача авіації Індо-Тихоокеанського командування Сполучених Штатів та виконавчого директора штабу бойових операцій Тихоокеанського регіону.

Нагадаємо, США готуються оголосити ще один пакет допомоги для України. Загальна сума пакета складає до 300 мільйонів доларів. Оголосити про новий пакет допомоги для України в США можуть вже в п'ятницю, 26 травня. Однак є ймовірність, що документи будуть оформлювати вже після святкових вихідних в США, які пов'язані з Днем пам'яті (відзначають американці 29 травня). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.