У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
В середньому пенсія в Україні становить 5 тисяч 238 гривень. Проте є й ті, хто отримує в місяць майже 100 тисяч гривень.
Більшість українців отримує пенсію, яка не може бути понад 10 прожиткових мінімумів. Це не більше 20,9 тисячі гривень на місяць. Однак в Україні є ті пенсіонери, які отримують виплати за іншими правилами.
Про це пише сайт «Обозреватель». Так, середня "пенсія" судді становить понад 97,7 тис. грн. Про це йдеться у звіті Пенсійного фонду.
Колишні судді – це група пенсіонерів, виплати яких не обмежено. Сьогодні довічне грошове утримання отримують 3 тисячі 639 суддів.
«Для порівняння, всього в Україні – 10,69 млн пенсіонерів. У масштабах Пенсійного фонду витрати на пенсії суддів є незначними, проте це єдина група, яка отримує особливі виплати», - йдеться у матеріалі.
Більшість українців отримають пенсії за законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Для них розмір виплат розраховується за формулою, де важливими є трудовий та страховий стаж.
Держава поступово підвищує трудовий стаж і зараз для заслуженого відпочинку потрібно мати 30 років стажу. Розмір пенсії формується з частини від середньої зарплати, з якої сплачувалися внески до Пенсійного фонду.
На суддів не діє обмеження щодо розміру пенсій. Варто сказати, що їх довічне грошове утримання не є пенсією. За законом «Про судоустрій та статус суддів» після відставки вони можуть обирати: або отримувати пенсію на загальних підставах, або отримувати довічне грошове утримання судді у відставці.
«Розмір довічного утримання становить 50% від винагороди судді, який працює на відповідній посаді. Цей розмір збільшується на 2% за кожен повний рік роботи на посаді судді понад 20 років. Відпрацювавши 30 років, суддя може отримувати грошове утримання в розмірі 70% суддівської винагороди», - пише сайт «Економічна правда».
Судді не єдині, які отримують пенсії за окремими правилами. Загалом за даними Мінсоцполітики, в Україні діє кілька спеціальних пенсійних режимів:
Інформатор писав, що потрібно робити, щоб не зменшити розмір пенсії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.