Оприлюднено список заводів, що виготовляють електроніку та титанові вузли для носіїв авіабомб, якими РФ атакує Україну
Воєнна розвідка у понеділок, 16 березня розмістила детальну 3D-схему та базу даних компаній, задіяних у створенні російських бортів Су-34. Це зробили, щоб перекрити ворогу доступ до іноземних деталей, які досі вільно купує кожен третій авіазавод РФ. Тепер партнери України зможуть швидше заблокувати постачання комплектуючих, без яких агресор не здатний створювати літаки для ударів по наших містах.
На порталі War&Sanctions з’явилася інтерактивна модель винищувача, про деталі якої повідомили у соцмережах розвідки. У розділі «Компоненти у зброї» тепер можна детально вивчити технічну базу та виробників основних вузлів цього бомбардувальника.
Це той самий літак, який Росія використовує, щоб скидати на Україну керовані авіабомби (КАБи). Саме ці снаряди завдають найбільших руйнувань нашим містам. Тепер розвідка точно знає, які технології роблять ці атаки можливими.
З’ясувалося, що третина з 79 ідентифікованих заводів досі не перебуває під західними санкціями. Це дозволяє підприємствам агресора й надалі вільно купувати іноземні технології для виробництва зброї.
«Майже третина з них не перебувають під обмеженнями жодної з країн санкційної коаліції, а отже можуть й надалі мати доступ до необхідних іноземних компонентів та технологій», — наголосили у воєнній розвідці.
До списку підприємств, що продовжують легально працювати на світовому ринку, потрапили:
Головна мета цього розслідування — позбавити ворога технічної можливості воювати. Оприлюднення назв конкретних заводів допоможе світу швидше розширити санкції та зробити іноземні деталі недоступними для російського ВПК.
Ця робота є частиною системного викриття західних технологій у російській зброї. Ще 17 лютого розвідка повідомила, що в одному дроні «Шахед» знаходять до 12 німецьких транзисторів, а в ракетах Х-101 — до 250 імпортних деталей. Попри санкції, Росія щороку закуповує сотні тисяч таких компонентів через мережі посередників та компанії-прокладки.
На початку березня ГУР також розсекретило будову нової російської ракети «Іздєліє-30». Як з’ясувалося, її «мозок» повністю зібраний із електроніки США, Швейцарії та Нідерландів. Навігація цієї ракети працює на іноземних чіпах, які інтегровані в системи російського виробництва, що ще раз доводить критичну залежність новітньої зброї РФ від західних мікросхем.
Згодом, 9 березня, база даних War&Sanctions поповнилася новими деталями про безпілотники «Оріон», «Фенікс» та «Shahed-107». Зокрема, кількість заводів-підрядників для «Оріона» зросла до 70, а в розвідувальному дроні «Фенікс» виявили десятки нових іноземних елементів. Усі ці факти підтверджують, що агресор не здатний створювати сучасну техніку без закордонних комплектуючих.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що Головне управління розвідки Міноборони оприлюднило дані про шістьох російських спортсменів на Паралімпійських іграх у 2026 році, які воювали на фронті проти України. Цю інформацію зібрано у співпраці з Міністерством молоді і спорту та Центром протидії дезінформації РНБО. Серед паралімпійців-окупантів - підполковник, капітан та старший прапорщик збройних сил РФ.