Окупанти охопили запорізьке місто червоною зоною та тиснуть на сусідні населені пункти - захисники 154-ї бригади відбивають до 30 штурмів щодня
Бойова ситуація навколо Гуляйполя на Запоріжжі загострилася до критичного рівня. На картах DeepState Гуляйполе повністю поглинуте червоною зоною, а сам напрямок залишається одним із найактивніших за кількістю бойових зіткнень. За минулу добу українські захисники відбили тут 12 атак противника, проте загалом щодня місто витримує від 20 до 30 штурмів і більше.
Ворог тисне малими групами, намагається проникнути вглиб оборони і вже погрожує сусіднім населеним пунктам - зокрема Староукраїнці, до якої наближається сіра зона. Про це розповів начальник відділення комунікації 154-ї окремої механізованої бригади Орест Дрималовський у етері телеканалу Київ 24.
"Ситуація на Гуляйпільському напрямку напружена і динамічна. Ворог продовжує штурмові дії - для окупантів Гуляйпільський напрямок залишається одним із найпріоритетніших. Кожного дня це від 20 до 30, а то і деколи більше атак на позиції наших воїнів у районі Гуляйполя. Окупанти тиснуть малими штурмовими групами, постійно здійснюють спроби інфільтрації, зокрема в напрямку таких населених пунктів, як Залізничне, Гірке, Староукраїнка, Верхня Терса", - заявив Дрималовський.
За словами Дрималовського, окупанти постійно ротують підрозділи та підвозять живу силу. На Гуляйпільському напрямку Росія сконцентрувала значне угруповання: мотострілецькі та штурмові безпілотні підрозділи, а також морську піхоту - зокрема 155-ту бригаду морської піхоти збройних сил РФ. Це свідчить про масштаб сил, які ворог зосередив у Запорізькій області з метою поглибити просування вглиб регіону.
Захисники 154-ї ОМБР у відповідь нарощують безпілотну складову. Моніторинг поля бою ведеться цілодобово - малі штурмові групи виявляються і знищуються розрахунками FPV-дронів.
Перед цим аналітик Роман Погорілий з DeepState раніше зазначав, що окупанти кинули на цю ділянку додаткові сили і не послаблюють натиску. Генеральний штаб ЗСУ підтверджує - Гуляйпільський напрямок стабільно входить до переліку найгарячіших ділянок фронту. Окрім самого міста, ворог активно атакує у напрямку Воздвижівки, Оленокостянтинівки, а також Гуляйпільського, Цвіткового і Чарівного.

Гуляйполе розташоване на шляху до центральних районів Запорізької області. Захоплення міста відкрило б окупантам коридор для подальшого просування на захід - у напрямку Оріхова та Пологів. Саме тому ворог не економить ресурси: підтягує елітні підрозділи морської піхоти і безупинно штурмує позиції, незважаючи на значні втрати.
Тиск не обмежується самим містом. Противник намагається охопити його з кількох сторін, атакуючи одночасно Залізничне, Гірке та Верхню Терсу. Сіра зона поступово наближається до Староукраїнки, що знаходиться на захід від Гуляйполя - і це означає, що лінія зіткнення продовжує розширюватися.

Загроза оточення міста не є новою. Ще на початку липня стало відомо, що окупанти мінували шляхи до Гуляйполя, перекриваючи логістику й погрожуючи оточенням. Ця тактика спрямована на те, щоб ізолювати захисників і унеможливити ротацію та постачання. Саме перекриття підходів до міста є частиною ширшої стратегії тиску на Запорізькому напрямку.
Активізація штурмів тривала протягом кількох місяців. Ще у квітні повідомлялося, що Росія нарощувала кількість штурмів біля Гуляйполя, однак масштабного наступу розвідка тоді не фіксувала. Відтоді ситуація суттєво погіршилася: угруповання ворога зросло, до нього долучилися підрозділи морської піхоти, а інтенсивність атак досягла десятків на добу.