Гучні справи про вбивство Гонгадзе, Шеремета, Комарова: в Україні з'явиться платформа для розслідування злочинів проти журналістів

Для цього будуть працювати міжвідомчі робочі групи, на яких будуть регулярно проходити слухання щодо стану досудового розслідування у таких справах

Гучні справи про вбивство Гонгадзе, Шеремета, Комарова: в Україні з'явиться платформа для розслідування злочинів проти журналістів

В Україні створять платформу для розслідування злочинів проти журналістів. Це стосується гучних справ про вбивства журналістів Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, Вадима Комарова.

Про це повідомили Інформатору у прес-службі Офісу генпрокурора України .

За словами генпрокурора Ірини Венедиктової, безкарність за злочини проти журналістів неприйнятна, в подальшому планують змінити ситуацію.

"Починаємо пряму співпрацю, щоб об'єднати зусилля задля подолання цього явища та більш ефективної роботи всієї системи. Відомство наразі створює робочі та міжвідомчі робочі групи, на яких будуть регулярно проходити слухання щодо стану досудового розслідування у таких справах", - пояснила Венедиктова.

Минулого року прокурори направили до судів у шість разів більше обвинувальних висновків у кримінальних справах щодо злочинів проти журналістів, ніж у позаминулому. За перший квартал поточного року до судів направили шість обвинувальних висновків,з яких за чотирма вже є вироки. Також планують активізувати розслідування найгучніших справ про вбивства журналістів Георгія Гонгадзе, Павла Шеремета, Вадима Комарова та інших.

"Ініціюю окрему платформу - галузеву робочу групу з громадськими організаціями, ЗМІ та журналістами, які стали жертвами, щоб детально розібрати всі проблеми, поділитися інформацією і просунутися до результатів", - резюмувала Венедиктова.

Нагадаємо, в Україні назвали кількість нападів на журналістів з початку року. Крім того, за перші три місяці 2021 року на українських журналістів нападали 21 раз. Крім того, білоруський і український журналіст Павло Шеремет був підірваний 20 липня 2016 року в машині. Замовники досі залишаються невідомими.До цього, українські експерти почали експертизу аудіозаписів, опублікованих в рамках розслідування загибелі Шеремета.

Глава МЗС заявив,  щодо смерті Шеремета у Європі проведуть слідчі дії.

Інформатор писав, що автор плівок КДБ про замах на Шеремета Макар розповів, чому не опублікував їх раніше. Це не перша справа гучних вбивств українських журналістів:

  • засновник видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Замовники вбивства досі невідомі.
  • журналіст із Черкас Вадим Комаров помер 20 червня 2019 року, він знаходився в комі після побиття 4 травня. Донині не розкрите це вбивство. Наразі слідство розглядає три основні версії нападу і побиття: головна - помста за професійну журналістську діяльність, а також раптово виниклі недружні стосунки і злочин з метою пограбування. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube