"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Для активного бізнесу період не найкращий: адже планета дії Марс 6 грудня повернула до ретроградного руху
У кліпі на пісню «Можливо, колись» я хотів передати не лише історію завершення стосунків, а й внутрішній пошук, який починається після цього. У відео я постаю таким, яким мене, можливо, ще не бачили: щирим, вразливим, емоційним.
Більшість українців у всіх регіонах виступають за знання державної - української мови
Більшість громадян України в усіх регіонах поділяють фундаментальні основи державної мовної політики в Україні. Такий стан речей виявило опитування, проведене в серпні 2020 року.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на дослідження фонду Демократичні ініціативи.
Українська мова в сферах освіти і держслужби
Більшість українців в усіх регіонах підтримують тезу про те, що всі громадяни України повинні володіти державною мовою, українська мова повинна бути мовою спілкування держслужбовців і керівників, а також у всіх державних навчальних закладах більшість предметів повинні викладатися державною мовою .
Мовне питання і пандемія
На тлі розгортання пандемії і загострення соціально-економічних і проблем безпеки українці вважають відносно мало важливими питання використання різних мов в Україні.
5% громадян вважають питання використання різних мов в Україні однією з найгостріших проблем держави. Ще 28% вважають, що мовне питання досить серйозне, але є і більш актуальні проблеми. 27% українців не вважають мовні питання гострими за окремими винятками, а для 32% ця проблема взагалі надумана.
Чи існує мовна дискримінація
Близько 16% громадян стверджують, що вони або члени їх сім'ї стикаються з негативним ставленням з боку інших людей через їхню рідну мову. Серед тих, хто вважає рідною українську мову, про випадки негативного ставлення сказали 12%, а серед тих, хто вважає рідною російську мову - 20%.
Українська у сфері обслуговування
Більшість громадян (54%) підтримує запровадження обов'язкового використання державної української мови у сфері обслуговування, але ситуація відрізняється в регіональному розрізі. У Південному та Східному регіонах більше тих, хто не підтримує цю ідею, одночасно в обох регіонах третина громадян все ж підтримує цю норму закону.
Раніше Інформатор повідомляв, що мовний омбудсмен відчитав депутатів Харківської міської ради за порушення мовного закону.