Головком НАТО в Європі вважає, що Альянс має вчитися в України вести війну

Алексус Грінкевич вважає, що в умовах війни ЗСУ та оборонна промисловість створюють ефективні рішення за лічені дні. Саме цей темп і адаптивність мають стати орієнтиром і для західних армій

Алексус Грінкевич, НАТО
Головком об'єднаних сил НАТО в Європі вважає, що Альянсу треба теж впроваджувати інновації

Україна стала прикладом інноваційного підходу до ведення сучасної війни. Країни-члени НАТО повинні переймати її досвід. Таку думку висловив верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, генерал Алексус Грінкевич.

Виступаючи на симпозіумі LANDEURO-2025 у німецькому Вісбадені, він заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Україна продемонструвала надзвичайну швидкість у впровадженні нових рішень для оборони.

«Один з уроків, який я виніс (з України - ред.) полягає в тому, що ми повинні з’ясувати, які механізми ми можемо створити в усіх наших арміях, щоб забезпечити такий самий темп інновацій, який українці так успішно реалізували. На рівні бригади вони можуть налагодити відносини з галузевим партнером, який стимулює інновації – не за лічені роки, а за лічені дні», - заявив Грінкевич.

Він також закликав європейську та американську оборонну промисловість активізувати зусилля, щоб швидше задовольняти потреби Альянсу. Генерал заявив, що країни НАТО мають прискорити процеси закупівель та формулювати чіткі технічні вимоги. За його словами, техніка має потрапляти у війська, ВПС та ВМС якомога швидше — зволікання більше неприпустиме.

«Нам потрібні реальні можливості, і вони мають бути надані якомога швидше. Ми не можемо дозволити собі чекати. Майбутніх обіцянок більше недостатньо. Нам потрібно, щоб ці речі почали проявлятися в арміях, повітряних силах і флотах альянсу якомога швидше», - додав він.

Грінкевич також нагадав, що союзники нещодавно домовилися виділяти на оборону 5% ВВП, назвавши це "історичним досягненням", яке демонструє політичну рішучість зміцнювати колективну безпеку.

Водночас генерал окремо згадав підтримку, яку США надають Україні — зокрема, у сфері безпілотних авіаційних систем. Ці дрони вже зараз допомагають ЗСУ виконувати завдання з розвідки, коригування вогню та моніторингу. Деякі з них можуть використовуватись і американськими підрозділами — для спільного навчання та вдосконалення тактики.

США хочуть купити українські дрони

Президент України Володимир Зеленський раніше повідомив, що США висловили зацікавленість у придбанні українських дронів.

"Він (Дональд Трамп — ред.) сказав мені, що Америка хоче купити дрони, які виробляє Україна. Я вважаю, що це виграш для обох сторін", - говорив президент України.

У нещодавній розмові з Дональдом Трампом він обговорював створення стратегічного повітряного щита, який має включати не лише системи Patriot, а й нові захисні технології для українського неба.

Тим часом Тайвань створив безпілотник за прикладом України. Він оснащений ШІ та може вражати навіть есмінці.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити