Президент відповів на головні питання щодо нинішнього стану війни
Володимир Зеленський детально розповів про те, що впливає на окупацію наших земель, що можна вважати реальною перемогою і чому важливо, щоб світ не втрачав інтерес до подій в Україні.
Про це все глава держави розповів в інтерв'ю для Financial Times, – передає Інформатор.
Інтерв'ю з Володимиром Зеленським почалося з питання про те, чи можна вважати, що війна зараз йде в «глухий кут», і що це означає для України?
Зеленський одразу акцентував увагу на тому, що Україні не підходить варіант із «глухим кутом», адже ми не збираємося жити у постійному стані бойових дій. Жителі нашої країни точно знають, хто винен у нинішній обстановці, і що треба робити для протистояння ворогові.
«Просування вперед та відтермінування деокупації наших територій – це залежить від потужної зброї, від політичної підтримки Заходу та від зрозумілої потужної санкційної політики. Від цього залежить. Не тільки і від об'єднання нашого народу, влади та Збройних сил України», – сказав Володимир Зеленський.
Він також додав, що на деяких напрямках у нас справді спав темп контрнаступу. Водночас зріс і ризик просування ворожих військ.
На питання про те, що ж Володимир Зеленський вважає перемогою у цій війні, він зазначив, що це боротьба за незалежність нашої країни та свободи.
«Незалежність у моєму розумінні, мені здається, і в розумінні більшості наших громадян, це повернення наших територій, територіальної цілісності та наш непорушний суверенітет. [...]
На сьогодні я вважаю, що насправді повернення до кордонів, які ми контролювали повністю 24 лютого, це дуже серйозна тимчасова перемога. Саме тимчасова, бо має бути повна деокупація наших територій», – заявив глава держави.
Президент України зазначив, що нам все ще необхідно посилювати наші війська для того, щоб можна було проводити більш масштабний контрнаступ. Це і можна вважати виходом із «глухого кута». Також слід підтримувати інтерес інших країн до збереження суверенітету України. Також наші партнери не мають зменшувати підтримки нашої країни. Він додав, що якщо хтось вважає, що обмеживши нас ресурсами, можна змусити нас піти на поступки росії – то нехай не це не сподівається. Ми вже втратили дуже багато, щоб тепер робити ласки ворогові.
Що стосується закликів деяких країн «припинити вогонь і знайти дипломатичне вирішення конфлікту», то Зеленський зазначив, що зараз ніхто не може надати гарантій, що рф реально припинить бойові дії, якщо ми на це підемо. Водночас, глава нашої держави розкритикував тих представників різних країн, які займаються лише закликами, і не намагаються справді вплинути на процес і схилити рф до миру. Також нинішніх санкцій замало, щоб хоч якось змінити позицію росії. рф продовжує шукати шляхи обходу накладених обмежень.
«Ось вам приклад – вони, росія, вони вкрали певний об'єм нашого зерна. Вкрали та повезли на кораблях. Вони заходили до деяких країн. Ці країни були готові їх прийняти. Ми просто спіймали цю інформацію, ми спіймали цей маршрут, ми попередили держави, що ми об'єднуватимемо Захід, і через це будуть введені санкції і проти вас. Тоді деякі країни справді злякалися, але сам прецедент. Ви розумієте, тобто, хтось хоче, коли Захід не бачить, або ми відвернули своє обличчя, очі, хтось хоче на цьому заробляти. Ось про що я говорю, санкції повинні не тільки впроваджуватись, але вводитися постійно, на повну, і контролюватись. Саме контроль за виконанням санкцій», – заявив Володимир Зеленський.
На питання про те, чи існує можливість або надія на те, що можна піти на запропонований росією варіант з розблокування Чорного моря шляхом послаблення санкцій, Зеленський однозначно відповів, що жодних домовленостей з рф немає і бути не може. Разом з тим він нагадав про міжнародний план організації безпечного коридору до українських портів, якими зможуть користуватися кораблі всіх країн, з якими можна торгувати, очевидно, крім рф. У такому разі міжнародне співтовариство вже забезпечуватиме безпеку коридору, а від росії жодних гарантій бути просто не може.
Окремо зазначимо, що Володимир Зеленський зізнався, що він радий тому, що прем’єр-міністр Борис Джонсон залишився на своїй посаді. Наш президент вважає його реальним другом України, і він подякував тим, хто брав участь у голосуванні, що ми «не втратили такого союзника».
«Я незмінний у своєму напрямку, хочеться комусь цього, чи ні, чи хочеться мені цього, чи ні, що я готовий до прямих переговорів із президентом росії, якщо це буде серйозне питання про закінчення війни, а не просто “бла-бла-бла”. Я готовий до цього, я незмінний у своїй поведінці. Я вважаю, що в російській федерації говорити нема з ким, крім цієї людини», – заявив Зеленський на запитання про те, чи можуть бути відновлені мирні переговори між Україною та рф.
На запитання про те, якою бачить наш президент Україну після війни, він відповів, що хотів би, щоб та єдність, яка спостерігається у нас з початку вторгнення, збереглася. Це дозволить нам відродитись і стати великою нацією.
Володимир Зеленський закликав людей з усього світу не забувати про те, що зараз відбувається в Україні. Не можна зменшувати увагу у цій війні. Неможливо втомитися від новин про російську агресію проти нас, адже потім рф може прийти на кордони і до інших країн. Глава держави також закликав людей допомагати наскільки можна нашим переселенцям, відправляти допомогу, виходити на вулиці на підтримку України та закликати свою владу до дій для допомоги нашій країні.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський прокоментував бажання Невзорова набути українського громадянства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.