Головна
Україна
Політика
16:40, 5 Серпня
Информатор UA

Интро

5 серпня стало відомо, що СБУ затримала колишнього заступника начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ). Про це повідомила прес-служба СБУ. Генерал-майор підозрюється у державній зраді, а також у посяганні на життя працівника правоохоронного органу та незаконному зберіганні зброї. За даними слідства, він передавав російським спецслужбам таємну і цілком таємну інформацію щодо актуальної військово-політичної ситуації в нашій державі. Крім цього, переправляв окупантам закриті дані про заходи, які проводять ЗСУ та інші підрозділи українських Сил оборони для відсічі збройній агресії, - йдеться у повідомленні. Обшук СБУ Вилучена зброя Фрагмент обшуку За інформацією правоохоронців, його затримали на початку повномасштабного вторгнення рф. Під час обшуку за місцем роботи він намагався застрелити представників слідчо-оперативної групи Служби безпеки з пістолета Макарова. Що відомо про зрадника В СБУ заявили, що колишній високопосадовець був заступником голови ГУР МОУ з 2008 до 2010 років. Потім працював на різних посадах державної служби цього відомства, а також у лавах керівного складу Державного космічного агентства України. У поле зору російських спецслужб потрапив через свої прокремлівські погляди, які були сформовані в ході навчання за часів срср у московському вищому загальновійськовому командному училищі та академії ім. Фрунзе. За завданням окупантів, він збирав секретну інформацію, яка циркулює в Міноборони, у тому числі Головному управлінні розвідки, а також в Національній академії Сухопутних військ імені Сагайдачного. Крім того, рф цікавили розвіддані щодо діяльності стратегічно важливих обєктів військово-промислового комплексу України. Багато років ворог працював над тим, аби наситити своїми агентами різні органи влади і силові структури України. Тож наше завдання - виявляти таких зрадників і руйнувати ці агентурні мережі. І останні резонансні затримання свідчать про те, що СБУ здатна ефективно протидіяти спецслужбам рф. Цей напрям роботи буде лише посилюватись, адже від його результатів багато в чому залежить і перемога України, - зазначив в.о. Голови СБУ Василь Малюк. Генерал-майору вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У межах кримінального провадження тривають слідчі дії. Згідно з інформацією Liga.net затриманим, ймовірно, є В'ячеслав Онисько. Звання генерал-майора йому присвоїв 2007 року третій президент Віктор Ющенко. Заступником керівника української розвідки він працював до 2010 року, а потім перейшов на нижчі посади. Прізвище Онисько було серед представників громадської ради при Міноборони організації єднання ветеранів розвідки України. Олена Скобцева

Генерал-майор міністерства оборони України отримав підозру в держзраді: хто він та що про нього відомо

Читать на русском
Генерал-майор міністерства оборони України отримав підозру в держзраді: хто він та що про нього відомо

У 2007 році експрезидент Ющенко надав йому звання генерал-майора

5 серпня стало відомо, що СБУ затримала колишнього заступника начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ). Про це повідомила прес-служба СБУ.

«Генерал-майор підозрюється у державній зраді, а також у посяганні на життя працівника правоохоронного органу та незаконному зберіганні зброї. За даними слідства, він передавав російським спецслужбам таємну і цілком таємну інформацію щодо актуальної військово-політичної ситуації в нашій державі. Крім цього, переправляв окупантам закриті дані про заходи, які проводять ЗСУ та інші підрозділи українських Сил оборони для відсічі збройній агресії», - йдеться у повідомленні.

Обшук СБУ
Вилучена зброя
Фрагмент обшуку

За інформацією правоохоронців, його затримали на початку повномасштабного вторгнення рф. Під час обшуку за місцем роботи він намагався застрелити представників слідчо-оперативної групи Служби безпеки з пістолета Макарова.

Що відомо про зрадника

В СБУ заявили, що колишній високопосадовець був заступником голови ГУР МОУ з 2008 до 2010 років. Потім працював на різних посадах державної служби цього відомства, а також у лавах керівного складу Державного космічного агентства України.

У поле зору російських спецслужб потрапив через свої прокремлівські погляди, які були сформовані в ході навчання за часів срср у московському вищому загальновійськовому командному училищі та академії ім. Фрунзе.

За завданням окупантів, він збирав секретну інформацію, яка циркулює в Міноборони, у тому числі Головному управлінні розвідки, а також в Національній академії Сухопутних військ імені Сагайдачного.

Крім того, рф цікавили розвіддані щодо діяльності стратегічно важливих об’єктів військово-промислового комплексу України.

«Багато років ворог працював над тим, аби наситити своїми агентами різні органи влади і силові структури України. Тож наше завдання - виявляти таких зрадників і руйнувати ці агентурні мережі. І останні резонансні затримання свідчать про те, що СБУ здатна ефективно протидіяти спецслужбам рф. Цей напрям роботи буде лише посилюватись, адже від його результатів багато в чому залежить і перемога України», - зазначив в.о. Голови СБУ Василь Малюк.

Генерал-майору вже обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У межах кримінального провадження тривають слідчі дії.

Згідно з інформацією Liga.net затриманим, ймовірно, є В'ячеслав Онисько. Звання генерал-майора йому присвоїв 2007 року третій президент Віктор Ющенко. Заступником керівника української розвідки він працював до 2010 року, а потім перейшов на нижчі посади. Прізвище Онисько було серед представників громадської ради при Міноборони організації «Об’єднання ветеранів розвідки України».

Олена Скобцева

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.