Ганебні напади: Келлог та євролідери прокоментували масований удар РФ по Україні, а Трамп випустив дивний допис

Представники європейських країн та спецпредставник Трампа засудили російський терор, який забрала життя 12 осіб

Реакція світу на терор РФ
Як світові політики реагують на обстріли України. Колаж: Інформатор, Getty Images

Світові політики засудили масований російський удар по Україні, який стався у ніч проти 25 травня. Вони, зокрема, закликають тиснути на Москву. І зауважують, що цими атаками Росія порушує Женевські мирні протоколи.

Так, спецпредставник президента США Кіт Келлог назвав обстріли з боку росіян ганебними, а також зауважив, що це - воєнні злочини. Про це він написав в X.

"Це Київ. Невибіркові вбивства жінок і дітей вночі в їхніх домівках є явним порушенням Женевських мирних протоколів 1977 року, покликаних захищати невинних людей. Ці напади є ганебними. Припиніть вбивства. Негайно припиніть вогонь", - зазначив Келлог.

Втім, сам Дональд Трамп не коментував російський терор в Україні. Натоміть в своїй соцмережі Truth Social він опублікував допис, в якому назвав гольф "небезпечним видом форту". Заявив, що на його друга під час гольфу напав лебідь - і показав фото.

"Я завжди казав, що гольф може бути небезпечним видом спорту! Мого друга вкусили в Бедмінстері", - написав Трамп.

Ганебні напади: Келлог та євролідери прокоментували масований удар РФ по Україні, а Трамп випустив дивний допис 1

Як реагують в ЄС

Європейські лідери виявилися більш прихильними до України, ніж глава Білого дому. Так, головна дипломатка Євросоюзу Кая Каллас в X написала, що цими атаками РФ знову продемонструвала, що прагне завдати ще більше страждань і знищити Україну.

"Жахливо бачити дітей серед невинних жертв, які постраждали і загинули. Сьогодні мої думки з родинами загиблих", - зазначила вона та закликала посилити тиск на Кремль.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс закликав до сильної відповіді на російські обстріли. Він також назвав удар по Україні "проявом чистої жорстокості".

"Понад 250 безпілотників "Шахед", 14 балістичних ракет і загибель невинних людей. Це був не просто напад. Це був сигнал про безкарність... Більше військової підтримки та озброєння для України, жорсткіші санкції та ізоляція Росії. Поступки не ведуть до миру - вони дають дозвіл на продовження агресії".

Президентка Молдови Мая Санду засудила нічну атаку Росії. За її словами, так не поводиться країна, яка прагне миру.

"367 безпілотників і ракет. Щонайменше 12 загиблих. Десятки поранених. Це не поведінка країни, яка прагне до миру - це навмисна ескалація і жорстокий напад на невинних людей. Молдова підтримує Україну. Світ повинен відповісти масштабною підтримкою України", - написала Санду в X.

Єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос заявила, що ескалація російських атак "викликає тривогу" та назвала нічну атаку "однією з найсмертоносніших" для України. Прокоментувала і посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова, яка обурилася, що світ не реагує на дії Путіна.

"Росіяни невпинно посилюють тиск. Посилюють терор проти цивільного населення. Атаки стають все інтенсивнішими і частішими. Вони сміються над світом!!! Вони глузують зі США і з будь-яких дипломатичних спроб досягти миру. Мир? Який мир?" - зазначила Матернова.

Атака РФ по Україні 25 травня

У ніч проти 25 травня Росія здійснила один із найкривавіших обстрілів України. Чернігівщину охопили великі пожежі після атаки. Прильоти зафіксовані у різних районах регіону. Вогнем були охоплені складські приміщення та нежитлові будівлі.

Вибухи лунали у Києві, який окупанти безперестанку атакували ракетами та ударними дронами "шахед". Унаслідок кількох хвиль атак у місті зафіксовані жахливі руйнування у трьох районах, є постраждалі та поранені. Російський безпілотник влучив у гуртожиток, пошкоджені житлові будинки та бізнесцентр.

Окупанти забрали життя трьох діток на Житомирщині. Ворог вбив їх під час масованої атаки 25 травня. В області є значні руйнування, 12 постраждалих та поранених. Росія цілком зруйнувала або пошкодила домівки людей. Надзвичайники діставали мешканців з-під завалів. 

Захисникам неба вдалося збити 45 російських ракет за типом Х-101 та Калібр, ще дві Х-59 і Х-69 локаційно втрачені. Знищено 266 дронів різних типів. З них 139 дронів збили вогневими засобами ураження, 127 БПЛА були локаційно втрачені. Ворог випустив по Україні 367 повітряних об'єктів загалом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube