Формула-1. Як Ферстаппен здобув подвійний успіх на Гран-прі Японії

Подвійний подіум виграли гонщики Mclaren

Норріс вдруге поспіль фінішував другим. Фото - gettyiamges.com
Макс продовжує домінувати в Формулі-1 другий рік поспіль. Фото - gettyiamges.com

Макс Ферстаппен виграв Гран-прі Японії у Формулі-1. Нідерландець, який вже обігнав легендарного Айртона Сенну за кількістю перемог у Гран-прі, впевнено йде до третього чемпіонського титулу.

Ферстаппен, який починав заїзд з поула, впевнено і спокійно довів справу до перемоги. Так, від другого місця Макс відірвався на 19 секунд.

Успішною гонку в Японії можуть вважати і в McLaren - саме їх гонщики виграли подвійний подіум. Другим фінішував Ландо Норріс, а третім - Оскар Піастрі. Поза подіумом залишився лідер Ferrari Шарль Леклер.

10. Естебан Окон (Alpine)

Завдяки перемозі Ферстаппена на цьому етапі Red Bull вдруге поспіль виграли Кубок конструкторів. Загалом для "биків" це вже шостий такий трофей.

Коли Макс може виграти чемпіонство

Тріумф Ферстаппена в індивідуальному заліку може статися вже у наступному Гран-прі. Для третього поспіль чемпіонського титулу нідерландцю в Катарі навіть не обов'язково виходити на старт основної гонки.

Все через те, що всього у чемпіонаті ще не розіграні 180 очок, а сам Ферстаппен випереджає найближчого конкурента, Серхіо Переса, на 177 очок. Також варто розуміти, що на Гран-прі Катару відбудеться спринт, на якому будуть розіграні 8 очок.

Ферстаппену буде достатньо не програти напарнику більше шести очок (фінішувати шостим), і тоді навіть в разі перемоги Переса Макс достроково стане чемпіоном. Якщо ж Макс зійде, а Серхіо виграє спринт, то в основній гонці нідерландцю необхідно фінішувати восьмим, щоб заробити три очки і знову ж таки - тріумфувати в сезоні.