Фіктивний шлюб та псевдопрацевлаштування: в Україні викрили схему незаконної легалізації іноземців

Читать на русском

Зловмисникам загрожує до 9 років в'язниці з конфіскацією майна

Читать на русском

Зловмисникам загрожує до 9 років в'язниці з конфіскацією майна

В Україні викрили схему незаконної легалізації іноземців. Зловмисники встигли узаконити перебування в Україні більше двох сотень іноземців.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Національної поліції .

Учасники угруповання шляхом маніпуляцій з міграційним законодавством допомагали в придбанні права законного проживання в Україні.

"Схема легалізації складалась в організації фіктивних шлюбів з громадянками України, а також в псевдопрацевлаштуванні іноземців на підприємствах. Процедура отримання посвідки на проживання для іноземців шляхом укладення фіктивного шлюбу коштувала близько 2 000 доларів, з них фіктивна дружина отримувала трохи більше 300 доларів", - йдеться у повідомленні.

Наступний спосіб легалізації - отримання посвідки на проживання на підставі дозволів про використання праці іноземців.

"Ціна такої послуги становила в середньому 2 000 доларів. Фігуранти створили більше 30 юридичних осіб для прикриття цього механізму незаконної легалізації", - йдеться в повідомленні.

За даними слідства, за час існування такого "бізнесу" зловмисники узаконили перебування в Україні більше двох сотень іноземців.

Організували нелегальний бізнес виходець однієї з країн Кавказького регіону, адвокат та колишній співробітник Державної міграційної служби України. Вони керували діями своїх підлеглих, контролювали фінансові розрахунки за надання цих послуг, координували пошук потенційних клієнтів.

У підозрюваних провели обшуки і знайшли докази незаконної діяльності - свідоцтва про шлюби, липові дозволи на роботу, пакети документів для подання до Міграційної служби і тд.

Дії зловмисників кваліфікували за ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 9 років в'язниці з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, раніше в Миколаєві двоє чоловіків організували схему для переправлення корабельного устаткування до РФ.

Також Інформатор писав, що в Україні викрили незаконну схему надання дозволів на зброю .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.