Головна
Світ
20:00, 27 Вересня
Информатор UA

Интро

Корпорація Meta повідомила про викриття найбільшої з початку повномасштабного вторгнення Росії мережі поширення дезінформації у Facebook та Instagram.  Інтернет-спільнота "маскувала" свої повідомлення під сайти відомих західних видань із метою посіяти розбрат серед європейців у ставленні щодо України. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на звіт Meta. За даними компанії, мережа налічувала 1633 акаунти, 703 сторінки й одну групу у Facebook та 29 акаунтів в Instagram. На просування мережі було витрачено близько 105 тисяч доларів США, вона загалом охопила близько чотирьох тисяч акаунтів у Facebook і близько 1500 – в Instagram. Вони діяли переважно німецькою, англійською, французькою, італійською, іспанською, російською та українською мовами. Мережа була спрямована насамперед на Німеччину, а також Францію, Італію, Україну та Велику Британію. Вона почала діяти ще в травні й була розбудована навколо мережі з понад 60 сайтів, які ретельно видавали себе за реальні західні ЗМІ на кшталт Spiegel, The Guardian, Bild і ANSA. "На сайтах розміщувалися статті, які критикували Україну та українських біженців, вихваляли Росію і стверджували, що західні санкції проти Росії матимуть зворотний ефект. Потім ці статті, а також меми й відеоролики з YouTube розркучувалися через Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, веб-сайти петицій Change.org та Avaaz.com і навіть LiveJournal", - зазначають у звіті. У Meta зазначають, що вже під час розслідування, коли почлося блокування мережі, ті, хто стояв за нею, намагалися створити нові веб-сайти, "що свідчить про наполегливість та постійні інвестиції в цю діяльність". У кількох випадках діяльність мережі підхоплювалася російськими посольствами в Європі та Азії. "Це найбільша і найскладніша "операція" російського походження, яку ми зірвали з початку війни в Україні. Вона продемонструвала незвичне поєднання витонченості і грубої сили. Підроблені веб-сайти та використання багатьох мов вимагали як технічних, так і лінгвістичних інвестицій. З іншого боку, посилення в соціальних мережах спиралося, в першу чергу, на грубу рекламу та фейкові акаунти", – зазначається у звіті. Пропаганда рф у світі Рашисти активно розповсюджують дезінформації та фейки не тільки на території самої рф. Цю брехню просувають в тому числі і в Україну, і до країн ЄС. Усе задля того, аби розповсюджувати фейки серед народу країн, які нас підтримують. Основний наратив рашистів за кордоном – це «підтримка України шкодить вам». Вони намагаються вигадати масу причин, чого ж допомога нам може нашкодити народові інших країн. Загалом, це просто погрози, типу «вам відключать газ», або «у вас чогось не буде вистачати».  Нагадаємо, раніше ми писали, що роспропаганда заявила, що Євросоюз розпадеться через Україну Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Facebook викрив масштабну мережу дезінформації рф, яка маскувалась під відомі західні видання, - Мeta

Читать на русском

На сайтах розміщувалися статті, які критикували Україну та вихваляли росію

Читать на русском
Facebook викрив масштабну мережу дезінформації рф, яка маскувалась під відомі західні видання, - Мeta

На сайтах розміщувалися статті, які критикували Україну та вихваляли росію

Корпорація Meta повідомила про викриття найбільшої з початку повномасштабного вторгнення Росії мережі поширення дезінформації у Facebook та Instagram.  Інтернет-спільнота "маскувала" свої повідомлення під сайти відомих західних видань із метою посіяти розбрат серед європейців у ставленні щодо України.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на звіт Meta. За даними компанії, мережа налічувала 1633 акаунти, 703 сторінки й одну групу у Facebook та 29 акаунтів в Instagram. На просування мережі було витрачено близько 105 тисяч доларів США, вона загалом охопила близько чотирьох тисяч акаунтів у Facebook і близько 1500 – в Instagram. Вони діяли переважно німецькою, англійською, французькою, італійською, іспанською, російською та українською мовами.

Мережа була спрямована насамперед на Німеччину, а також Францію, Італію, Україну та Велику Британію. Вона почала діяти ще в травні й була розбудована навколо мережі з понад 60 сайтів, які ретельно видавали себе за реальні західні ЗМІ на кшталт Spiegel, The Guardian, Bild і ANSA.

"На сайтах розміщувалися статті, які критикували Україну та українських біженців, вихваляли Росію і стверджували, що західні санкції проти Росії матимуть зворотний ефект. Потім ці статті, а також меми й відеоролики з YouTube розркучувалися через Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, веб-сайти петицій Change.org та Avaaz.com і навіть LiveJournal", - зазначають у звіті.

У Meta зазначають, що вже під час розслідування, коли почлося блокування мережі, ті, хто стояв за нею, намагалися створити нові веб-сайти, "що свідчить про наполегливість та постійні інвестиції в цю діяльність". У кількох випадках діяльність мережі підхоплювалася російськими посольствами в Європі та Азії.

"Це найбільша і найскладніша "операція" російського походження, яку ми зірвали з початку війни в Україні. Вона продемонструвала незвичне поєднання витонченості і грубої сили. Підроблені веб-сайти та використання багатьох мов вимагали як технічних, так і лінгвістичних інвестицій. З іншого боку, посилення в соціальних мережах спиралося, в першу чергу, на грубу рекламу та фейкові акаунти", – зазначається у звіті.

Пропаганда рф у світі

Рашисти активно розповсюджують дезінформації та фейки не тільки на території самої рф. Цю брехню просувають в тому числі і в Україну, і до країн ЄС. Усе задля того, аби розповсюджувати фейки серед народу країн, які нас підтримують.

Основний наратив рашистів за кордоном – це «підтримка України шкодить вам». Вони намагаються вигадати масу причин, чого ж допомога нам може нашкодити народові інших країн. Загалом, це просто погрози, типу «вам відключать газ», або «у вас чогось не буде вистачати». 

Нагадаємо, раніше ми писали, що роспропаганда заявила, що Євросоюз розпадеться через Україну

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.