Евакуація, обстріли та примусова мобілізація: навіщо РФ влаштовує спектаклі та воює сама із собою

Читать на русском

Евакуація, обстріли та примусова мобілізація: навіщо РФ влаштовує спектаклі та воює сама із собою

Читать на русском
Евакуація, обстріли та примусова мобілізація: навіщо РФ влаштовує спектаклі та воює сама із собою

Евакуація, обстріли та примусова мобілізація: навіщо РФ влаштовує спектаклі та воює сама із собою

Після того, як Росія переможно (як це піднесли кремлівським медіа) не розпочала широкомасштабне вторгнення на територію України 16 лютого, на території окупованих територій Донбасу розпочалися масові диверсії з боку агресора. Фейкові обстріли, підриви автомобілів, евакуація населення, відсутність водопостачання… Росія не гидує жодними методами у досягненні поставленої мети - гарної картинки для рупорів пропаганди, яких у РФ наплодили тисячі. 

Інформатор зібрав основні заяви російських засобів масової дезінформації інформації про провокації та диверсії нібито з боку Збройних сил України, якими рясніли всі медіа країни-агресора в останні дні. А також експерти висловили свою думку, з якою метою Росія створює криваву картину, не гребуючи обстрілом мирного населення Донбасу.   

Масова евакуація жителів Донбасу

Одразу після засідання Ради безпеки ООН 17 лютого, яке ініціювала, до речі, сама Росія, на окупованих територіях Донбасу розпочалося щось неймовірне. Російські колаборанти ніким не визнаних, але чомусь дуже «гордих республік», як божевільні, почали кричати про масові обстріли Збройними силами України мирного населення на території Донбасу. Примітно, що першим під «масовий» обстріл ЗСУ потрапив чомусь дитячий садок на підконтрольній Україні території у Станиці Луганській. Але шукати логіку у діях вирощеної на російській пропаганді еліти ОРДЛО не варто. Як показала практика, для внутрішнього споживача в Росії та на окупованому Донбасі навіть намагатися особливо не потрібно, головне… вчасно оголосити евакуацію. 

 Але, як виявилось, відео – постановочне. Так звані ватажки псевдореспублік Леонід Пасічник і Денис Пушилін свій народ просто «кинули», оскільки екстрені заяви з евакуації, судячи з метаданих, виявилися записаними ще 16 лютого і зберігалися в папці під назвою «Кидок мангуста». Мовою фахівців, військова хитрість «Мангуст і змія» означає, що «мангуст починає атаку з помилкового випаду, що провокує кидок змії», тобто одна сторона конфлікту провокує іншу на різкі необдумані вчинки для подальшого заняття домінуючою позиції.

Про те, що все це було інсценування для «красивого» і, можливо, навіть кривавого малюнку для Росії говорить і керівник центру конституційного моделювання Геннадій Дрозденко. 

«Можу сказати, що вже зараз ситуація на Донбасі переростає на щось катастрофічне. Боюся, що жінки та діти, яких нібито масово евакуювали до Ростова, стануть сакральною жертвою. Путіну потрібно влаштувати публічне бічування, мовляв, країна колишнього Радянського союзу, яка обрала шлях на Захід без його дозволу, отримає за це», - каже Дрозденко. 

Підтверджують його слова про постановку того, що відбувається, і деякі жителі окупованих територій. З міркувань безпеки жінка, яка погодилася надати інтерв'ю Інформатору, не називає своє ім'я. Вона розповідає, що евакуюють людей лише з Донецька та Луганська, інші території жалісливих правителів РФ не цікавлять. Але не тільки місце проживання може стати перепоною для охочих залишити територію. Виявляється, для депортації евакуації потрібно мати паспорт ЛНР/ДНР та багато інших документів на кожного члена сім'ї. А також, запаси їжі та води на кілька днів.  

Псевдодиверсійні групи

Того ж дня 18 лютого ближче до вечора дезінформація з усіх можливих джерел інформації окупованих територій і Россі полилася як із рогу достатку. Українська влада чесно зізналася, що не в змозі спростувати весь потік брехні, який продукує пропагандистська машина Кремля. 

 

«За нашими даними, на сьогодні є велика загроза, що представники РФ, які там знаходяться, провокуватимуть Україну. Вони можуть робити ті речі, які до наших військових та наших служб стосунку не мають. Ми не знаємо, що це може бути. Вони можуть підривати автобуси чи будинки. Нам не відомо, що конкретно робитимуть російські окупанти, але ми до цього не маємо жодного стосунку», - запевнив секретар РНБО Олексій Данилов на брифінгу у п'ятницю 18 лютого.  

Буквально кількома годинами раніше Telegram-канали так званої ДНР повідомили про вибух військового УАЗу, який належить начальнику «народної міліції» Денису Синенкову. Звісно, ​​у цьому представники «республіки» одразу розпізнали український слід.

 Ось тільки машину підірвали у самому центрі Донецька. Виходить, хтось ризикував життям заради вибуху одного автомобіля на парковці. Дивно. Але, як було зазначено вище, логіка - не найсильніший бік російських пропагандистів. 

Потім ті самі Telegram-канали написали про те, що доблесним представникам військового угруповання «ДНР» вдалося запобігти «спробі підриву ємностей для зберігання аміаку» на території заводу «Стирол» у Горлівці. І, природно, знову у всьому були винні вигадані українські диверсанти, які, мабуть, не мають уявлення, чим така диверсія може загрожувати не лише Донбасу, а й усьому населенню України. Спойлер: екологічна катастрофа! 

Від України цю інформацію заперечив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.  

 Ми категорично спростовуємо повідомлення російської пропаганди щодо нібито наступальних операцій України чи будь-яких диверсій на хімічному виробництві. Україна не проводить та не планує жодних подібних дій на Донбасі. Ми цілковито віддані виключно дипломатичному врегулюванню.

Але й цього виявилося замало. Судячи з численних заголовків підконтрольних Кремлю медіа, невловимі українські диверсанти розійшлися не на жарт. Висадили в повітря газогін, залишивши частину населення окупованого Донбасу без газу. Потім, за підрахунком Ольги Скабеєвої, ще 21 тисяча людей окупованого Донецька залишилася без води. 

Але до засідання Ради безпеки РФ Міністр оборони Сергій Шойгу вирішив підкоригувати дані, щоб звучало більш вражаюче. 

«У 90% Донецька немає води, у Луганську у 2/3 міст немає газу, люди змушені евакуюватися. За ніч загалом, на всіх напрямках понад 40 обстрілів. Все це, на наш погляд, це за наперед наміченими цілями. Чи не стихійний, а прицільний вогонь», - поділився підрахунками Шойгу. 

Як Україна, нікого не зачепивши, обстріляла Ростовську область

Субота 19 лютого розпочалася з жахливих повідомлень тих же Telegram-каналів про те, як Збройні сили України нібито обстріляли територію Російської Федерації! 

І це було не єдине повідомлення про обстріл території Ростовської області. Аналітики Центру протидії дезінформації при РНБО створили мапу передбачуваної траєкторії ведення російськими окупантами провокаційного вогню територією РФ, роз'яснивши, який населений пункт могли використовувати російські військові для створення необхідного інформаційного шуму в Росії. 

А 21 лютого з'явилося постановочне відео про обстріл прикордонного пункту у Ростовській області. У властивій для кремлівської пропагандистської Скабеєвої манері – з криками та істериками – у прямому ефірі Росії 24 коментували прикордонний пункт у Ростовській області, зруйнований снарядом. При цьому на екрані цілком серйозно показували стародавні руїни, що поросли деревцями, які, до речі, виявилися недоторканими при вибуху.

 Потім росзмі заявили про прорив «українських диверсантів» на територію РФ. Цікава історія виходить, всі 8 років Україна не могла вибити російських окупантів з окупованої території, а тут раптом масово диверсанти полізли, а бідний агресор в особі Росії сидить і розводить руками з екранів телевізорів

 До слова, у ЗСУ спростували і заяви Росії про спробу прориву «українських диверсантів» на територію РФ, та «підрив» мікросарайчика в Ростовській області. 

 

Фото: ЦПД при РНБО

На тлі всіх вигаданих Росією атак та вибухів псевдореспубліки для більшої важливості оголосили мобілізацію. 

Перед ким Путін розігрує спектакль

Обстріли мирного населення, критичної інфраструктури, показна евакуація, обстріли прикордонних пунктів, бої з диверсійними групами, загальна мобілізація… Все це далеко неповний перелік того, що Росія влаштувала на окупованій території Донбасу протягом останніх 4 днів. Складається враження, що Росія разом із підконтрольними окупантами почала наступ на Ростовську область, щоб воювати з собою. За словами політолога Ігоря Рейтеровича, війна, яка ведеться на кремлівських блакитних екранах, життєво потрібна диктатору Володимирові Путіну. Він просто не знає, що робити далі. І якщо з усім світом, господар Кремля вже давно посварився, то з власним народом потім, можливо, доведеться порозумітися. 

 

 

«Вони зараз вперто шукають казус беллі, щоб у разі потреби був привід для війни. Все це розраховане на внутрішнього глядача. Для Заходу, який постійно попереджає весь світ про провокації з боку Росії, ця картинка дуже бліда. Наразі створять інформаційний привід, а там вирішать, що робити. Широкомасштабний наступ якщо й буде, то йтиме з боку територій ОРДЛО. Чому? Бо псевдореспубліки неодноразово заявляли, що бачать свою суб'єктність у межах Луганської та Донецької областей. Але рішення ще не прийняте, а картинка нехай буде про всяк випадок», - пояснює Рейтерович. 

Закликає не панікувати і колишній радник президента України Володимира Зеленського Ігор Новіков. За його словами, після всього, що трапилося в Україні за останні 8 років, вже ніхто, хто має здоровий глузд, не скаже, що росіяни та українці дуже схожі - один народ. 

«В нас є чудова відповідь. Росіяни у разі небезпеки біжать за гречкою та туалетним папером, в нас зараз черги до магазинів зброї за патронами. Ні! Ми не один народ», – стверджує Новіков. 

Згодний із ним і Геннадій Дрозденко. На його думку, Путін ще не усвідомив, що захоплення Києва, зокрема, примус української влади до капітуляції - це не вихід. Як запевняє Дрозденко, саме недовіра до влади – найсильніше місце українського народу, а капітуляція влади зовсім не означає капітуляцію населення. І якщо виходити зі слів Ігоря Рейтеровича про те, що Росія поки що не має чіткого плану дій, залишається тільки чекати, що ще придумає Кремль для хоча б мінімального підняття ставок у розмові із США. А зважаючи на все, Путіна вже переграли його ж методами. 

Раніше інформатор повідомляв, чому Росія не вторглася в Україну 16 лютого і програла раунд «гібридної війни»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут