Енергетичні наслідки атак росіян і повернення з полону півсотні захисників: головні новини 24 листопада

Максим Зайченко

З'явилося багато ясності щодо відключень

Україна повертається до життя після чергової енергетичної атаки країни-терориста на цивільну інфраструктуру, а додому з полону повернули ще півсотні українських захисників. 

Про ці та інші головні події 24 листопада - у матеріалі Інформатора. 

Енергетичні наслідки атаки 

Станом на 24 листопада ситуація з відновленням енергосистеми після масованої ракетної атаки залишається складною, але контрольованою. Уже до вечора вказаного дня дефіцит в системі має бути меншим. Проте, він усе ще залишатиметься, а тому будуть застосовуватися стабілізаційні відключення. 

В "Укренерго" зазначили, що ціллю масованої ракетної атаки рф 23 листопада були здебільшого об’єкти генерації енергії. Це призвело до системної аварії. Через те, що Україна та Молдова об’єднані в синхронну європейську континентальну мережу, у сусідів теж відбулися масові знеструмлення споживачів. 

Ситуацію з енергетикою залишається складно, але контрольованою. Наразі відбувається реалізація спеціального протоколу, який спрямований на повернення блоків електростанцій в роботу.

Україна повернула з полону ще півсотні захисників

Відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому повернули 50 українських воїнів. Серед звільнених — офіцери, сержанти та рядові. 

Як розповів керівник Офісу президента Андрій Єрмак, додому повернули 20 нацгвардійців, 12 хлопців з Військово-морських сил України, 10 бійців Збройних сил України, 6 - Державної прикордонної служби України, 2 з територіальної оборони. 

"Важливо, що нам вдалося повернути 19 оборонців Маріуполя, 12 з яких були евакуйовані з "Азовсталі", а також 15 полонених з ЧАЕС та 7 з острова Зміїний. Продовжуємо працювати над звільненням з полону всіх наших людей", - сказав Єрмак. 

Скільки часу треба росіянам для підготовки нового ракетного удару

Щоб завдати нового ракетного удару по Україні росії треба приблизно тиждень. Саме за такий термін країна-агресор може підготуватися до атаки, розповів представник ГУР Андрій Юсов.

“Нас намагаються зламати, занурити в темряву і холод в період війни і змусити до перемовин на умовах агресора. Цього насправді не вийде, ми розуміємо що періодичність – це приблизно тиждень. Тобто, це той період, який потрібен, щоб підготуватися до наступного масованого ракетного удару”, - сказав Юсов.

За його словами насамперед існує загроза для прифронтових міст. Це - Запоріжжя, Харків, Миколаїв та Херсон.

Чи готові війська білорусі самостійно вторгнутися в Україну

Готовність військ білорусі самостійно вторгнутися в Україну оцінюється як низька. Оскільки вони не хочуть брати участь у так званій "спецоперації". Водночас близько 10-15 тисяч силовиків за гроші готові воювати проти України. 

Як розповів заступник начальника ГОУ Генштабу ЗСУ Олексій Громов, військове керівництво білорусі ухвалило рішення продовжити до 28 листопада перевірку бойової готовності національних Збройних сил, у тому числі із залученням груп офіцерів зс рф.

Що ще почитати

  • Чому немає мобільного зв’язку в Україні та коли його відновлять: відповіді Київстар, Lifecell і Vodafone;
  • Чому утворились черги на АЗС та чи вистачає пального;
  • Як блекаут вплинув на кількість злочинів в Україні;
  • США припускають, що рф може застосувати хімічну зброю через поразки: що каже українська розвідка;
  • Ракетний удар по Вишгороду: кількість жертв зросла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you