Енергетична криза після блекаутів: Зеленський розповів, де найважча ситуація в енергетиці

Президент повідомив, що найгірша ситуація з енергетикою в Києві та області, у Харкові та області, на Сумщині, Полтавщині. У столиці без тепла залишається понад 1100 будинків

Зеленський
Зеленський провів селектор по надзвичайній ситуації в енергетиці

Найскладнішу ситуацію станом на середу, 4 лютого, фіксують у столиці, на Харківщині, Сумщині та Полтавщині. Ремонтні бригади працюють у цілодобовому режимі, проте значне виснаження персоналу вимагає залучення додаткових резервів. Окрім відновлювальних робіт, влада готує заходи щодо посилення захисту неба над стратегічними містами та додаткову фінансову підтримку постраждалих громад.

Президент Володимир Зеленський розповів, що провів щоденний селектор по надзвичайній ситуації в енергетиці після російських ударів. Через масовані удари по енергосистемі понад 1100 багатоповерхівок Києва залишаються без тепла в умовах екстремальних морозів.

"Тільки в Києві зараз працюють більш ніж 200 бригад, і, за звітом Міністерства енергетики, кількість бригад буде збільшена, щоб забезпечити ротацію працівників бригад - люди виснажені. Більш ніж 1100 багатоквартирних будинків у кількох районах столиці без опалення", - повідомив президент.

Напружена ситуація зберігається у Дніпропетровській та Черкаській областях. Також президент доручив командуванню Повітряних сил посилити оборону Запоріжжя дронами-перехоплювачами. Уряду поставлено завдання до вечора підготувати дані про обсяги допомоги для громад у всіх областях, де введено графіки обмежень.

"Доповідали по Харкову та забезпеченню громад Харківщини, по ситуації на Сумщині, Чернігівщині, Київщині, у містах Дніпровщини, Черкаській та Полтавській областях, у Херсоні, Одесі та області, на Донеччині, у Вінницькій та Чернівецькій областях, на Житомирщині. Доручив Премʼєр-міністру України підготувати на сьогоднішній вечір конкретні дані щодо обсягів необхідної додаткової підтримки українців у громадах по всій країні", - додав Зеленський.

Енергетична криза: Зеленський розповів, де найважча ситуація з опаленням після обстрілів 1 

Масований удар під час морозів

Енергосистема України функціонує під надзвичайним тиском через комбінацію бойових дій та похолодання. За словами першого заступника міністра енергетики Артема Некрасова, аварійні відключення триватимуть до повної стабілізації ситуації в мережі.

Нагадаємо, масована атака в ніч на 3 лютого стала найпотужнішою з початку року. Російські війська випустили понад 70 ракет та 450 дронів саме тоді, коли температура впала до -20°C. Президент Зеленський підкреслив, що Москва навмисно дочекалася пікових морозів, знехтувавши закликами США до стриманості. Цей обстріл серйозно пошкодив ТЕС компанії ДТЕК та низку муніципальних ТЕЦ.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити