Прокурори просили тримати підозрюваних під вартою без застави за схему з військовим обліком.
Ексначальника Мукачівського РТЦК та СП Євгена Пільгуя відправили до слідчого ізолятора без права на застави. Про це 7 серпня повідомив журналіст Віталій Глагола, а раніше того ж дня Генпрокурор підтвердив масштабні обшуки у Мукачівському ТЦК, де з військового обліку незаконно списали понад 1,5 тисячі чоловіків. Пільгуй очолював установу у 2021-2025 роках. Разом із ним підозру отримав його колишній підлеглий, ексначальник відділу обліку і бронювання Ігор Годзінець. Він теж відправився під варту на 60 діб без права внесення застави.
За даними журналіста Віталія Глаголи, який отримав інформацію від джерел у правоохоронних органах, підозри вже вручили обом фігурантам справи. За даними слідства, посадовці за попередньою змовою вносили недостовірні відомості до військово-облікових і медичних документів, унаслідок чого чоловіків безпідставно визнавали непридатними до служби.
Слідство встановило, що безпідставно виключили з військового обліку щонайменше 1577 осіб, з яких 1142 - нібито за станом здоров'я. Вартість такої "послуги" за різними даними правоохоронців становила від 5 до 20 тисяч доларів з людини. У межах провадження правоохоронці провели 17 обшуків у чинних і колишніх працівників РТЦК та СП, а також членів військово-лікарської комісії.
Пільгую та Годзінцю повідомили про підозру за перешкоджання законній діяльності Збройних сил України, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.
За версією слідства, у серпні 2024 року тодішній керівник РТЦК та СП оформив фіктивний акт про вилучення та знищив довідки, рішення військово-лікарської комісії та іншу медичну документацію, яка мала зберігатися 75 років. За попередніми даними, було знищено понад 1,1 тисячі особових справ громадян, виключених з обліку за станом здоров'я.
Слідчим вдалося відновити частину втрачених документів за даними Національної служби здоров'я, показаннями свідків і результатами експертиз. Наразі 120 чоловіків вже поновили на військовому обліку, декого з них направили на повторне проходження ВЛК і навіть мобілізували, а перевірка щодо інших триває.
Раніше Інформатор повідомляв, що квиток за кордон від Мукачівського ТЦК коштував до 20 тисяч доларів - саме за цією схемою підозри отримали двоє колишніх керівників установи, і йшлося про сотні військовозобов'язаних, які виїхали з країни після оформлення фіктивних документів. Також ми писали, що на Волині та Буковині троє керівників ТЦК отримали підозри за понад 120 фіктивних мобілізацій, коли посадовці подавали фейкові звіти для покращення статистики виконання планів.