Дворівнева розв'язка на Оболоні. У Кличка затіяли будівництво, яке обійдеться киянам у 2 млрд гривень

Читать на русском

Нова розв’язка покликана покращити рух на завантаженому перехресті

Читать на русском
Розв'язка на Оболоні у Києві
Дворівневу розв’язку будують на перехресті вулиць Богатирської та Полярної

Нова розв’язка покликана покращити рух на завантаженому перехресті

Цього року у Києві на Оболоні розпочнуть будівництво дворівневої розв'язки. Наразі на перехресті вулиць Богатирської та Полярної ведуться підготовчі роботи. 

На новий шляхопровід, який матиме шість смуг, з пропускною спроможністю 11 200 автомобілів на годину, витратять 2 мільярди гривень. Спочатку кошторис становив 1,314 млрд грн, але згодом сума істотно збільшилась. І це ще до початку основних робіт.

Різницю у вартості проєкту помітила державна аудиторська служба, яка перевіряла тендер "Київавтодору". За документами на будівництво планують витратити 1,981 млрд грн. Роботи повинні закінчити до 31 грудня 2025 року. Про це повідомляють активісти з групи "Пасажири Києва". Враховуючи такий тривалий термін будівництва та інфляцію, вказана сума, ймовірно, ще збільшиться.

"Додатково на сьогодні містом вже витрачено 10 млн гривень на проєктування розв’язки та проведено тендер на авторський нагляд за будівництвом на суму 3,4 млн грн", – йдеться у повідомленні.

Нова розв'язка у Києві – навіщо вона потрібна

Як зазначили у Департаменті транспортної інфраструктури КМДА, нова розв’язка дозволить покращити рух на одному з найзавантаженіших перехресть Оболоні. Бо вона матиме шість смуг для руху. Будуть відокремлені смуги для громадського транспорту та організовані велодоріжки.

Через цей шляхопровід буде здійснюватись проїзд із вулиці Полярної до вулиці Героїв Дніпра. Щоб зменшити затримки на транспортному вузлі, на перехресті приберуть світлофор.

Проте правозахисник Юрій Гончаренко стверджує, що нова транспортна розв'язка, будівництво якої Кличко організував під час війни, потрібна для покращення логістичного забезпечення найбільшого ТЦ “Епіцентр” площею в понад 100 тис. кв. м.

Раніше Інформатор писав, що Київзеленбуд планує відремонтувати стежки у Гідропарку за 2,2 млн грн. Також повідомляли, що у Києві продовжуються роботи по будівництву житлового комплексу H2O на Осокорках, проти якого виступали активісти. Влада Києва дала зелене світло.

Відомо, що українці запустили петицію про відсторонення від посади голови КМДА Кличка. За кілька днів вона набрала третину голосів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.