Рятувальники при цьому наголосили, що мають 90% заброньованого персоналу, а от всі пожежники, сапери, рятувальники, хіміки заброньовані на всі 100%
Державна служба з надзвичайних ситуацій вдень 16 січня розставила крапки з чутками про мобілізацію до 50% особового складу. У службі назвали інформацію від нардепа Олексія Гончаренка, яку він розповсюдив напередодні, неправдивою і додали, що рятувальники в Україні заброньовані або на 90%, а деякі професіонали, як от хіміки чи сапери, — взагалі повним складом.
Відповідна заява-спростування розміщена на офіційній сторінці ДСНС України у Facebook. Рятувальники наголошують, що їхні працівники заброньовані від мобілізації на 90%, а щодо пожежників, саперів, рятувальників, хіміків, інженерів — вони заброньовані від призову взагалі повним складом. У ДСНС закликати українців вірити лише достовірним фактам і не соромитися звертатися до ДСНС за офіційною інформацією.
"Вкотре просимо користуватися лише перевіреною інформацією, а задля уточнення правдивості отриманих даних звертатися за офіційними коментарями до ДСНС", - йдеться у дописі.
Рятувальники підкреслили, що щодня борються з наслідками обстрілів РФ. Часом навіть ціною власного життя.
Вдень 16 січня парламентар Олексій Гончаренко заявив, що отримує від співробітників ДСНС тривожні повідомлення про те, що бронювання працівників ДСНС після 28 лютого буде продовжено не всім. Зазначалося, що 50% особового складу переведуть до ЗСУ. Нібито керівництво ДСНС залякує своїх підопічних і нібито вже навіть складають списки тих, кого переведуть, а кого — ні.
"Керівництво їх залякує, розповідає, що їх бронь зберігається до 28 лютого, а далі 50% переводять в ЗСУ. Деякі вже складають попередні списки того, кого переведуть. Це що, нова серія? Таке вже було в минулому році! Все вирішилось тим, що було окреме розпорядження про 90% бронювання ДСНС. Я не розумію, навіщо знову це починати?" — зазначив нардеп у дописі.
Згодом і сам Гончаренко прокоментував спростування ДСНС. Він заявив, що "в будь-якому випадку, співробітники повідомлять, якщо щось зміниться".
Кабінет Міністрів України 10 січня спростив процедуру надання статусу критично важливих для економіки операторів газорозподільних систем. Зміни стосуються підприємств, які забезпечують стабільне функціонування систем газопостачання в умовах особливого періоду. Про це повідомляє Міністерство економіки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.