Досить балачок - президент Литви запропонував Європі дієвий план підтримки України

План Науседи складається з п'яти пунктів

Науседа
Гітанас Науседа закликав ЄС діяти

Президент Литви Гітанас Науседа запропонував Європі план підтримки України. Цей план передбачає суттєві гарантії безпеки для України.

Про це голова литовської держави написав в соцмережі X. Науседа підкреслив, що безпека України - це частина європейської безпеки.

"Ми повинні діяти зараз, щоб підтримати Україну і зміцнити безпеку Європи. Досить балачок - час діяти", - наголосив Науседа.

План підтримки України передбачає, по-перше, реальні гарантії безпеки для України, тобто членство в НАТО має залишатися на "столі", По-друге, Росія має бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини, а санкції мають зберігатися доти, доки агресія не припиниться.
Третім пунктом зазначається термінове фінансування для виробництва озброєнь і 10 млрд євро для оборонної промисловості України. Також Науседа наголошує на необхідності вилучити заморожені активи Росії та ввести тарифи на російський/білоруський імпорт. Останній пункт плану - прискорений вступ України до ЄС, до 2030 року.

Допомога Україні від Європи

В Євросоюзі планують збільшити обсяги виробництва і витрати на оборону, щоб зміцнити військовий потенціал і самої Європи, і України. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС готовий зробити допомогу Києву ще більшою.

Видання Politico заявило, що країни ЄС готують пакет військової допомоги для України щонайменше на 6 млрд євро, оскільки прагнуть посилити стратегічну позицію Києва на початку мирних переговорів.  Вона має містити від 1,5 млн артилерійських снарядів до систем протиповітряної оборони, а також стане одним з найбільших пакетів військової допомоги ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube