Доручення від Зеленського: дипломати домовлятимуться з НАТО, щоб сусідні держави збивали російські ракети над Україною

Президент України доручив дипломатам опрацювати з НАТО можливість створення коаліції держав-сусідів, які допоможуть закрити повітряний простір України

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський просить допомоги у партнерів в захисті українського неба

Україна почне обговорювати з НАТО створення коаліції держав-сусідів, які допоможуть збивати російські ракети над українською територією. Президент Володимир Зеленський дав таке доручення українським дипломатам. Дискусія триватиме в межах ради Україна - НАТО.

Як передає Інтерфакс-Україна, це рішення, на думку президента, складне для партнерів. Адже вони кажуть, що бояться зайвої ескалації

"Ми повинні працювати над технічною можливістю, щоб застосовувати бойову авіацію сусідніх країн проти російських ракет, які бʼють по Україні в напрямку наших сусідів. Насамперед країн НАТО", - сказав Зеленський на зустрічі з журналістами.

За його словами, такої коаліції зараз дуже бракує, адже це велика відповідальність для однієї країни-сусідки — взяти на себе відповідальність та допомагати Україні збивати ворожі ракети.

"Я хочу спробувати цей інструмент, щоб країни НАТО проговорили з Україною можливість такої невеликої коаліції країн-сусідів, які збиватимуть ракети ворога", - пояснив президент.

Польща загалом не проти, але є нюанс

З усіх держав найближчою до такої угоди є Польща. Адже у двосторонній безпековій угоді, яку Україна підписала з Польщею 8 липня 2024 року, є пункт про те, що Польща може перехоплювати ракети, які летять в її напрямку з України. Але є нюанс - там прописано, що для цього "потрібен двосторонній діалог з іншими партнерами, спрямований на вивчення обґрунтування та доцільності можливого перехоплення в повітряному просторі України ракет".

Відтак через два дні, 10 липня, міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща не збиватиме в українському повітряному просторі російські ракети без рішення НАТО. Зараз дипломати якраз цим займуться. 

Загалом сусіди не хочуть збивати не те що російські об'єкти над Україною, але навіть ті, що перетинають кордон. Для прикладу, нещодавно до Румунії вкотре "завітав" російський бойовий дрон. Але офіційний Будапешт заявив, що Румунія не збиває російські безпілотники на території України та на своїй території, оскільки нібито потрібно відкривати вогонь у бік України. Робити це Бухаресту не дозволено. Тому будь-які уламки російських БПЛА на території Румунії – це начебто робота української протиповітряної оборони. Українців такі пояснення дуже розсмішили. 

Нагадаємо, у березні 2024 року Румунія знайшла уламки дрона біля кордону з Україною. У 2023 році було п'ять подібних випадків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube