Долар стабільний, євро значно подешевшав. Офіційний курс валют в Україні на 3 липня

Читать на русском

Євро коштує майже 40 гривень

Читать на русском
Курс валют в Україні
Нацбанк України встановив офіційний курс валют на 3 липня

Євро коштує майже 40 гривень

На понеділок, 3 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він тримає позицію. Ціна євро зупинилася на рівні 39,69 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Євро впав у ціні на 31 копійку.

 Курси валют НБУ станом на 3 липня:

  • 1 долар - 36,56
  • 1 євро - 39,69
  • 1 польський злотий - 8,94
  • 1 швейцарський франк - 40,58
  • 1 юань - 5,03.

Вартість євро та долара станом на 3 липня, дані: НБУ
Вартість євро та долара станом на 3 липня, дані: НБУ

На скільки може зрости вартість валюти у перші дні липня

Американська валюта ростиме вгору, прогнозує експерт. Вартість тяжітиме до 37 гривні, однак є ймовірність, що подекуди коливання сягатимуть й до рівня офіційного курсу. Про це у коментарі "24 каналу" розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Тобто курс долара тяжітиме до позначки 37 гривень. А євро навпаки – намагатиметься пробити "стелю" 41,5 гривні.

"Амплітуда щоденних курсових коливань навряд чи зміниться: це до 0,3 гривні за долар та 0,5 гривні за євро. Щодо різниці між курсом купівлі й продажу, то там теж не відбудеться істотних змін – протягом тижня вона не перевищить в середньому 0,25 – 0,35 гривні", - сказав Лєсовий.

Таким чином, ситуація на готівковому валютному ринку протягом цього тижня залишатиметься прогнозованою: 37 – 38 гривень за долар та 40 – 41,5 гривні за євро. За словами експерта, серед головних факторів, що впливатимуть на готівковий валютний ринок, можна відокремити наступні:

  • Продовження політики регулятора з популяризації гривні та стратегії на поступове зміцнення гривні та утримання балансу між попитом і пропозицією на валютну готівку.
  • Зростання популярності тривалих у часі гривневих депозитів, максимальні відсотки за якими становлять 20 – 21%.
  • Міжнародна фінансова допомога, що дає змогу покривати левову частку витрат державного бюджету України. Очікується, що до кінця року Україна зможе отримати до 48 мільярдів доларів від міжнародних партнерів саме на бюджетний дефіцит.

Нагадаємо, НБУ дозволив українцям перекази у валюті за кордон, але не для всіх. Крім того, "ПриватБанк" дозволив обмін валют для фізичних осіб.

Також Інформатор писав, що в Україні сповільнилася інфляція

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.