Доктрина Білецького: Бутусов записав інтервʼю про таємниці успішного військового спротиву

Командир Третьої штурмової Андрій Білецький, не будучи кадровим військовим, зумів сформувати унікальне бойове з'єднання, яке тримає фронт із мінімальними втратами

Андрій Білецький
Білецький пояснив, як технології, керування й підготовка дали Україні стратегічну перевагу

Український воєнкор Юрій Бутусов спробував розібратися у великій загадці Андрія Білецького, якого нещодавно призначили командиром Третього армійського корпусу. Суть загадки ось у чому: Білецький, який очолює Третю штурмову бригаду, - навіть не кадровий військовий. Але йому вдалося створити зіркове бойове формування, яке тримається на надскладних рубежах і навіть у найгарячіші періоди має співвідношення втрат 1 до 12 на користь України.

Більше години Бутусов розпитує Білецького про секрети такого результату.

 

"У нас краща піхота, краще управління. Найкраща артилерія в країні. Це не моє відчуття, це об’єктивна статистика. Але найголовніше - ми на іншому технологічному рівні. Повітряні безпілотні системи, НРК - наземні роботизовані комплекси, системи управління, технічної розвідки, РЕБ - вони у нас на порядок кращі за противника. У XXI столітті це створює величезну диспропорцію. Противник може бути заряджений, вмотивований, навіть не дурень - але він на іншому технологічному щаблі", - пояснює Білецький.

Нині в інформаційному просторі переважають теми зловживань у ТЦК, недолугості окремих командирів, корупції та іншого бруду в ЗСУ. Увагу до Третьої штурмової, її дій та результатів зберігають переважно ті, хто глибоко цікавиться військовою справою. Зокрема - російські військові аналітики.

На YouTube чимало відео з російськими військовими та експертами, які аналізують тактику Третьої штурмової бригади та намагаються зробити з цього висновки. До речі, ролики офіційного каналу Третьої штурмової набирають мільйони переглядів. Наприклад, ось відео про звільнення села Надія - воно вже майже дістало мільйона переглядів:

 

Після перегляду цього відео стає очевидно: справа не лише в технологіях, про які говорить Білецький. Велику роль відіграє вміле керівництво підрозділами. Дрони, точна артилерія, здатність бачити поле бою з різних ракурсів, велика кількість фахівців у командному центрі - все це можна побачити на прикладі звільнення села Надія. Але навіть це - наслідок продуманої організації.

На питання Бутусова, скільки коштує така армія, Білецький відповідає:

"Думаю, що мільярдів три гривень на рік вистачило б із головою - щоб перекривати все, що потрібно: по технологіях, РЛС, дронах. Але таких грошей у мене й близько немає. Загалом потрібно десь 60, може трохи більше - до 80 мільярдів гривень, щоб задовольнити всі потреби. Це десь 2 мільярди доларів - і можна закрити весь фронт. Але давайте по-іншому. Це неприємна математика, але вона реальна. Держава має виплатити родині загиблого 15 мільйонів гривень. 100 бійців - це вже 1,5 мільярда. Ми ж розуміємо, що з правильними діями могли б зберегти не сотні, а тисячі життів. І в підсумку були б у плюсі - не лише фінансово. Головне - були б живі люди. Тобто два мільярди доларів на рік - це не така вже й захмарна сума для такого великого фронту", - підсумовує Білецький.

Операція зі звільнення селища Надія: чому вона є блискавичною

Наприкінці березня українська армія звільнила від окупантів селище Надія у Луганській області. Блискавичну операцію зі звільнення провели всього лишень за 30 годин. Росія витратила два місяці на захоплення села, при цьому втрати окупантів були катастрофічними.

У серпні минулого року Третя штурмова успішно наступала на Харківщині: тоді комбриг Білецький розповідав про успіхи та унікальність операції. Наступ ЗСУ на Харківщині тривав з 19 серпня, лише за декілька діб ворог втратив 300 військових з особового складу, а значну кількість техніки й озброєння противника було розбито.

Зазначимо, що Третя штурмова бригада - добровольчий підрозділ, який сформували в перші дні повномасштабної війни. У бригаді зазначають, що до лав "Третьої штурмової" потрапляють лише вмотивовані та сильні духом бійці після складного відбору

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube