Головна
Україна
Події
12:02, 15 Червня
Информатор UA

Интро

Для українських абітурієнтів скасували підвищені вимоги до мінімальної кількості балів для вступу на три з девʼяти медичних спеціальностей. Університетам дозволили самостійно визначати мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань. При цьому показник не може бути нижчим за 100 балів. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України, яке напередодні пропонувало спростити порядок вступу. Причиною значного спрощення порядку прийому абітурієнтів на медичні спеціальності є те, що через коронавірус та війну випускники не мали змоги якісно підготуватися до вступу. Тому МОЗ направило до Міністерства освіти України лист з пропозицією запровадити особливий порядок вступу на медичні спеціальності на час воєнного стану. "Цьогоріч, через війну, майбутні абітурієнти з різних областей опинилися в нерівних умовах. Через бойові дії та обстріли багато школярів сиділи в бомбосховищах, евакуювалися до більш безпечних регіонів та не мали доступу до освітнього процесу, що фактично поставило на паузу якісну підготовку до вступу. Зараз МОЗ докладає максимум зусиль, аби створити найбільш сприятливі умови для підготовки медичних фахівців та зберегти наявних студентів, які навчаються на медичних спеціальностях", – заявив голова МОЗ Віктор Ляшко. Зокрема, кількість потенційних абітурієнтів вже значно скоротилася у Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській областях. Випускників загальноосвітніх шкіл та коледжів просять вступати до українських державних медичних університетів. Йдеться про 15 університетів та 2 академії, перелік державних університетів можна переглянути за посиланням. Можна обрати з дев'яти спеціальностей: "Медицина", "Педіатрія", "Стоматологія", "Медсестринство", "Медична психологія", "Технології медичної діагностики та лікування", "Фізична терапія, ерготерапія", "Фармація, промислова фармація", "Громадське здоров’я". Нагадаємо, в Україні вступний тест для абітурієнтів відбуватиметься у три сесії. Крім того, діти з України можуть безкоштовно навчатися в Естонії. Також Інформатор розповідав про вступну кампанію-2022.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Для українських абітурієнтів спростили вступ на медичні спеціальності

Читать на русском

Випускників загальноосвітніх шкіл та коледжів просять скористатися цією можливістю

Читать на русском
Для українських абітурієнтів спростили вступ на медичні спеціальності

Випускників загальноосвітніх шкіл та коледжів просять скористатися цією можливістю

Для українських абітурієнтів скасували підвищені вимоги до мінімальної кількості балів для вступу на три з девʼяти медичних спеціальностей. Університетам дозволили самостійно визначати мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань. При цьому показник не може бути нижчим за 100 балів.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України, яке напередодні пропонувало спростити порядок вступу.

Причиною значного спрощення порядку прийому абітурієнтів на медичні спеціальності є те, що через коронавірус та війну випускники не мали змоги якісно підготуватися до вступу. Тому МОЗ направило до Міністерства освіти України лист з пропозицією запровадити особливий порядок вступу на медичні спеціальності на час воєнного стану.

"Цьогоріч, через війну, майбутні абітурієнти з різних областей опинилися в нерівних умовах. Через бойові дії та обстріли багато школярів сиділи в бомбосховищах, евакуювалися до більш безпечних регіонів та не мали доступу до освітнього процесу, що фактично поставило на паузу якісну підготовку до вступу. Зараз МОЗ докладає максимум зусиль, аби створити найбільш сприятливі умови для підготовки медичних фахівців та зберегти наявних студентів, які навчаються на медичних спеціальностях", – заявив голова МОЗ Віктор Ляшко.

Зокрема, кількість потенційних абітурієнтів вже значно скоротилася у Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській областях. Випускників загальноосвітніх шкіл та коледжів просять вступати до українських державних медичних університетів. Йдеться про 15 університетів та 2 академії, перелік державних університетів можна переглянути за посиланням.

Можна обрати з дев'яти спеціальностей:

  • "Медицина",
  • "Педіатрія",
  • "Стоматологія",
  • "Медсестринство",
  • "Медична психологія",
  • "Технології медичної діагностики та лікування",
  • "Фізична терапія, ерготерапія",
  • "Фармація, промислова фармація",
  • "Громадське здоров’я".

Нагадаємо, в Україні вступний тест для абітурієнтів відбуватиметься у три сесії. Крім того, діти з України можуть безкоштовно навчатися в Естонії.

Також Інформатор розповідав про вступну кампанію-2022

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.