Діти до нього вже звикли: у селищі під Києвом родина живе з російським танком, який лишився з часів окупації

Жителька Київщини показала російський танк, який залишився біля її будинку

Російський танк у дворі українців
Родина на Київщині живе з російським танком у дворі

Жителька Київщини розповіла, як після деокупації населеного пункту на подвір'ї залишився ворожий танк. Тепер до цього танку звикли навіть діти в цій родині, і навіть вигадали, як за допомогою ворожої техніки можна допомогти ЗСУ.

Це сталося з родиною жительки Великої Димерки Юлії. Вона розповіла в інтерв'ю для "Украина Сейчас" про те, що після деокупації селища у дворі її родини залишився російський танк. 

Минулого року, коли родина повернулася, на території подвір'я був ворожий танк. Дуже довго його ніхто не забирав. У результаті господарі вирішили його просто закопати в землю, щоб не заважав займатися роботою на городі.

Танк довелося закопати, щоб не заважав роботі на городі
Танк довелося закопати, щоб не заважав роботі на городі

Згодом чимало музеїв хотіли придбати цей так, але не вийшло через документи на вивіз. Юлія зізнається, що коли вперше побачила танк у рідному дворі, то була думка: "За що саме нас?".

Зараз у родині всі звикли до цього танку. Навіть діти, які вигадали, щоб танк працював на перемогу України: завдяки допомозі знайомих американців вдалося допомогти військовим ЗСУ – діти розмальовували деталі танку та продавали на аукціоні. За цей час вдалося зібрати понад 13 тисяч доларів. Серед покупців було й чимало іноземців – зокрема, люди з Японії.

Ворожий танк діти використали для допомоги ЗСУ
Ворожий танк діти використали для допомоги ЗСУ

За словами Юлії, була домовленність з місцевою владою, що ворожий танк евакуюють в жовтні 2022 року. Проте цього так і не сталося. Тепер приїздили експерти вже у квітні, коли у господарів був готовий город і збиралися притягувати додаткову техніку. Проте Юлія була стурбована тим, що після цього ніхто нічого не буде допомагати привести до ладу (адже після цього залишиться як мінімум величезна яма). Тому господарі вирішили написати офіційну відмову від евакуації танку зараз – тепер він буде й далі там (можливо, його вже евакуюють тільки восени).

Після відбудови будинку діти хочуть, щоб танк лишився. Проте Юлія проти цього, адже це буде вічне нагадування про те, що довелося пережити під час повномасштабної війни.

 

Що залишається на деокупованих територіях після ворога?

У вересні 2022 року українські військові звільнили Ізюм, Балаклію, Купʼянськ, Вовчанськ і сотні інших населених пунктів. Тепер волонтери розповіли, що залишилося від ворога. За їхніми словами, у селах під Ізюмом було практично все знищено: там не було майже жодної цілої будівлі. Зазначається, що деокупована зона – це часто практично "зона відчудження", де немає води, електроенергії, лікарів, магазинів або аптек. 

"У Купʼянську, коли заїхали, бачили тіла росіян, складених на купу. Вони просто валялися посеред вулиці, а навколо них – діти ганяють на великах", – розповідають волонтери. 

Також розповідалося, що на деокупованій території Донецької області правоохоронці документують злочини, вчинені російською армією. Зокрема, слідчі знайшли тіла загиблих місцевих та зруйновані будинки у селі Богородичному. Там знайшли тіла п’яти чоловіків та двох жінок, яким на момент смерті було від 60 до 72 років. За даними Офісу генерального прокурора України, всі вони загинули під час тимчасової окупації. 

Нагадаємо, раніше в мережі показували, як виглядає Херсон на 100 день після звільнення від ворога

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube