Олексій Сухачов заявив: ознак кришування незаконної діяльності ТЦК на рівні вищого командування зараз немає - але воно було у справі ексначальника Борисова
Державне бюро розслідувань наразі не фіксує ознак кришування незаконної діяльності ТЦК на рівні вищого командування. Виняток - справа ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова, де такі зв'язки були задокументовані.
Про це заявив директор ДБР Олексій Сухачов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна". За його словами, в межах оперативно-розшукових справ ДБР не отримувало жодної інформації про причетність командування Сухопутних військ до організації роботи ТЦК. Вищого командування це також стосується - Бюро протиправної діяльності на цьому рівні не виявляє. Раніше подібне кришування все ж було задокументовано - у справі Євгена Борисова.
"На моє переконання як керівника правоохоронного органу, який постійно з цим явищем стикається - а ми кожного тижня когось затримуємо - сьогодні такого явища немає. Є певні проблеми в регіонах, коли організаторів цієї діяльності на обласному рівні не одразу вдається притягнути до відповідальності", - заявив Олексій Сухачов, директор ДБР.
Уточнюючи, чи фіксувало ДБР подібне раніше, Сухачов відповів ствердно. Кришування на рівні вищого командування було задокументовано саме у кейсі ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Борисова. Більшість кримінальних проваджень, у яких він підозрюється в незаконному збагаченні та перевищенні повноважень, вже перебувають на розгляді суду.
Для Бюро справа Борисова є принциповою - він єдиний керівник ТЦК та СП обласного рівня, який акумулював фінансові потоки від кількох керівників областей. Він здійснював системний збір коштів за надання можливості уникнути мобілізації одразу в кількох регіонах. На той час його діяльність координувалася на рівні командування ЗСУ.
Сухачов також зазначив, що у Борисова залишається багато зобов'язаних йому людей на певних посадах. За його словами, цим розслідуванням ДБР "декого зачепило", після чого проти Бюро розгорнули медійну кампанію. У ній стверджувалося, нібито ДБР "продало" справу за 500 тис. доларів і Борисов спокійно гуляє на волі.
Директор ДБР спростував ці заяви як такі, що не відповідають дійсності. Він наголосив, що Бюро зацікавлене у винесенні вироку у справі Борисова. Сухачов підкреслив важливість справедливого покарання фігуранта.
Щодо деталей розслідування Сухачов повідомив: "Детальніше публічно сказати не можу, лише наголошу: ми змістовно і предметно працюємо по всіх фігурантах, розуміємо їхні контакти, зв'язки та бізнес-інтереси".
На початку червня ДБР провело нові обшуки у колишнього начальника Одеського ТЦК. Борисов є фігурантом розслідування про системний збір коштів за ухилення від мобілізації одразу у кількох регіонах країни. Тоді слідчі зупинили авто ексвоєнкома на виїзді з Києва та провели слідчі дії.
На початку липня Міністерство оборони анонсувало системні зміни у роботі центрів комплектування. Відомство підготувало реформу ТЦК і перевірки в регіонах як відповідь на серію корупційних скандалів. Особливу увагу приділять Одесі та Миколаєву - регіонам, де були зафіксовані найгучніші порушення.