«Динамо» в овертаймі обіграло «Зорю» і завоювало Кубок України

Кияни у 13-й раз стали володарями трофею.

«Динамо» виграло Кубок України вдруге поспіль. За кількістю перемог в турнірі київський клуб зрівнявся з «Шахтарем».

Про перебіг подій у фінальному матчі повідомляє Інформатор з посиланням на УАФ .

У четвер, 13 травня, відбувся фінал Кубку України сезону 2020/21. На полі стадіону імені Романа Шухевича у Тернополі вийшли чемпіон України київське «Динамо» і бронзовий призер чемпіонату луганська «Зоря». У своїй історії «Динамо» 12 разів ставало володарем трофею. Для «Зорі» цей фінал став другим. Перша спроба завоювати Кубок України завершилася для луганського клубу поразкою від «Шахтаря» з рахунком 0: 2.

На вирішальну битву за Кубок України команди вийшли в таких складах:

Динамо:  Бойко, Миколенко, Попов, Забарний, Кендзьора, Сидорчук, Шапаренко, Родрігес, Циганков, Буяльський, Бесєдін.

Запасні: Бущан, Де Піна, Ледньов, Гармаш, Караваєв, Сідклей, Тимчик, Ванат, Сирота.

Зоря:  Василь, Жуніньо, Іванисеня, Вернидуб, Фаворов, Кочергін, Назарин, Хомченовський, Кабан, Юрченко, Громов.

Запасні: Шевченко, Цвек, Руфат, Луньов, Шахаб, Гладкий, Абу Ханна, Сайядманеш, Циганікс.

З самого початку матчу на полі точилася жорстка контактна боротьба. Жаліти суперника ніхто не хотів, та й від єдиноборств гравці не йшли. На 8-й хвилині у зіткненні з Громовим Миколенко невдало впав на газон, пошкодив руку і не зміг продовжити матч. Караваєву довелося в екстреному порядку замінити травмованого партнера.

На 14-й хвилині капітан «Зорі» Вернидуб з порушенням правил перервав швидку атаку «Динамо», за що отримав від арбітра матчу Юрія Іванова жовту картку. Через 7 хвилин Бесєдін скинув під удар в центр штрафного, а Буяльський пробив над поперечиною воріт «Зорі». Кендзьора увірвався в штрафну і прострілив, але Кочергін в підкаті вибив м'яч на кутовий.

А на 38-й хвилині “Динамо” створило куди більш небезпечний момент. Бесєдін пробив в дальній кут, а Василь в ефектному стрибку парирував удар. Через три хвилини фаворит виграв верхову боротьбу у штрафному «Динамо» і з району одинадцятиметрової позначки головою пробив вище воріт.

На 55-й хвилині Шапаренко отримав м'яч в центрі поля, пройшов по лівому флангу, без опору гравців оборони «Зорі» увійшов в штрафну і обвідним ударом струсонув поперечину поруч з правою дев'яткою воріт Василя. Футболісти «Динамо» стали частіше перевіряти реакцію голкіпера «Зорі». На 61-й хвилині Василь зловив м'яч після удару Циганкова з-за меж штрафного. А через хвилину Бесєдін з центру штрафного майданчика пробив у сантиметрах від лівої штанги.

Бесєдін продовжував загрожувати воротам «Зорі». На 77-й хвилині Василь насилу відбив удар форварда «Динамо» в правий нижній кут. «Динамо» провело ще кілька атак, але відзначитися гравцям столичного клубу не вдалося. «Зоря» не допускала критичних помилок в обороні, і для з'ясування найсильнішого командам довелося грати додаткові 30 хвилин.

На 98-й хвилині матчу «Динамо» відкрило рахунок. Родрігес протягнув м'яч з центру поля і з правого флангу прострілив у штрафну. Буяльський з кута воротарського продовжив передачу в центр, а Циганков з декількох метрів розстріляв Василя. На 105-й хвилині Жуніньо в своїй штрафній збив Буяльського, і арбітр без вагань вказав на «точку». Циганков пробив в лівий кут, а Василь, продемонструвавши відмінну реакцію, парирував пенальті.

На 110-й хвилині «Динамо» провело контратаку, яка завершилася неточним ударом Циганкова. Іванисеня перевірив на міцність праву ногу Буяльського, за що отримав попередження від арбітра. Порушення виглядало жорстко, але до прямої червоної картки недотягує. На 120-й хвилині Василь ногою відбив удар Циганкова з гострого кута.

Фінальний свисток оголосив перемогу київського клубу. До чемпіонським медалей і Суперкубку України «Динамо» додало і Кубок України. Нинішній тренер «Динамо» Мірча Луческу ставав володарем трофея з двома найсильнішими командами країни - “Динамо» та «Шахтарем».

• «Динамо» - «Зоря» 1: 0 (Циганков, 98).

Футбольний клубний сезон 2020/21 в Україні завершений. Однак вже через місяць, 13 червня, свої виступи на Євро-2020 матчем зі збірною Нідерландів почне збірна України. Інформатор буде стежити за ходом поєдинку і розповість вам про результат протистояння.

Раніше Інформатор повідомляв, про підсумки поєдинків 26-го туру УПЛ,про перенесення фіналу Ліги чемпіонів зі Стамбулу до Порту, а також про матчі серії плей-офф баскетбольної Суперліги.