DeepState натякає на велику зраду в Купʼянську: місто зачинено, евакуація неможлива, але ж у звітах все окей

Очільник Куп'янської МВА Андрій Беседін заявив, що місто наразі відкрито лише для військових

Ситуація у Куп'янську
Яка ситуація у Куп'янську. Колаж: Інформатор, Getty Images

Ситуація у Куп'янську стала критичною. Місто закрили на в'їзд для всіх, окрім військових. Там відбувається контрдиверсійна операція. 

Про це повідомив очільник Куп'янської МВА Андрій Беседін в ефірі Суспільного. За його словами, російські окупанти перебувають у місті.

"Ситуація критична, ворог все-таки перебуває в місті, диверсійно-розвідувальні групи є в місті і зараз в місті проходить контрдиверсійна операція. На жаль, сьогодні Куп’янськ це закрита територія, місто повністю закрите для будь-яких служб і єдині, хто туди може заїхати — це військові. Евакуація, на жаль, максимально ускладнена і єдиний зараз спосіб виїхати — це вийти пішки за територію Куп’янська. Там уже наші служби – волонтери, ДСНС, поліція – заберуть і відвезуть у більш безпечне місце. Або можна звернутися до військових і ті обов’язково допоможуть", - зазначив Беседін.

На цю заяву звернув увагу аналітичний проєкт DeepState. Там нагадали про офіційні звіти, в яких повідомлялося, що місто наразі успішно утримується Україною і росіян у ньому немає.

"Дивно чути про повне закриття міста, коли його "успішно" утримує 10 корпус, в якого місто повністю під контролем і ворога в ньому "немає", - написали у DS.

Купʼянськ перебуває у зоні відповідальності 10 армійського корпусу, яким командує генерал Перець. Нещодавно пресофіцер 10 корпусу на імʼя Євген докладно спілкувався із Суспільним і розповідав про тактику ворога. Вони переодягаються у цивільне або піксель, та намагаються розчинитися у місті.

Він також констатував, що у місті залишилася велика кількість місцевих мешканців. За його словами, вони суттєво ускладнюють роботу сил оборони. 

 

Що відбувається у Куп’янську

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомляли, що російські війська не контролюють жоден район Куп’янська. Попри активні спроби наступу, ЗСУ зупинили просування окупантів і не допустили їхнього прориву за північно-західні околиці міста.

Втім, диверсійна та розвідувальна активність у Куп’янську залишається високою: ворог маскується під цивільних і українських військових, намагаючись встановлювати спостережні пункти. Також росіяни намагаються переправитися через річку Оскіл після того, як українські сили зруйнували їхню логістичну переправу. За свідченнями військових, загороджувальні загони змушують солдатів переходити річку під загрозою розстрілу.

Російські "військкори" визнавали також, що повідомлення МО РФ про "захоплення Куп’янська" не відповідають дійсності.

11 вересня українські підрозділи заявили про блокування ворога в Куп’янську та зачищення районів, де окупанти намагалися закріпитися. За даними ISW, російські втрати на цьому напрямку удесятеро перевищують українські. Окупанти діяли малими групами, але мають серйозні проблеми з підготовкою, постачанням їжі та води.

Наразі місто перебуває під цілодобовими обстрілами з танків, артилерії, мінометів і дронів. Інфраструктура зруйнована: немає світла, газу й води. Попри небезпеку, понад дві тисячі людей досі відмовляються залишати Куп’янськ. Влада закликає до обов’язкової евакуації.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити