Де в Україні одружуються та розлучаються найбільше

Читать на русском

Зареєстровано найбільшу кількість шлюбів за останні 7 років

Читать на русском
Де в Україні одружуються та розлучаються найбільше

Зареєстровано найбільшу кількість шлюбів за останні 7 років

За перші пів року в Україні зареєстрували рекордну кількість шлюбів — 103 903. Це на 21% більше, аніж за той самий період у 2021 та абсолютний рекорд за останні 7 років. Найбільше родин створили у прифронтовій Дніпропетровській області — 13 025, до топ-3 також потрапила Одеська область та Київ.

Про це свідчать дані платформи Оpendatabot. Загалом, кількість реєстрацій шлюбів збільшилась в усіх тилових регіонах — окрім Чернівецької області. Там від початку року кількість шлюбів знизилась на 11% у порівнянні з відповідним періодом того річ.

Джерело: Оpendatabot
Джерело: Оpendatabot

Натомість кількість розлучень, зареєстрованих в РАГСах знизилась майже удвічі — на 42% відносно першого півріччя 2021: 7632 розірвань шлюбу проти 13153 — 2021. Цікаво, що лідером за кількістю розлучень так само, як й за кількістю шлюбів, стала Дніпропетровська область — 943 розлучення. 

Джерело: Оpendatabot
Джерело: Оpendatabot

Динаміка розірвань шлюбу

  • І півріччя 2016 - кількість розірвань шлюбу 16 798,
  • І півріччя 2017 - кількість розірвань шлюбу 15 674,
  • І півріччя 2018 - кількість розірвань шлюбу 17 175,
  • І півріччя 2019 - кількість розірвань шлюбу 18 329,
  • І півріччя 2020 - кількість розірвань шлюбу 11 828,
  • І півріччя 2021 - кількість розірвань шлюбу 13 153,
  • І півріччя 2022 - кількість розірвань шлюбу 7 632.

"Наразі можу сказати: щойно закінчилися активні бойові дії у Києві та Київській області, першими справами були саме справи про розірвання шлюбу. Припускаю, що причиною стають поведінка партнера під час війни та розлука родин, коли жінки з дітьми були змушені евакуюватися, а чоловіки залишилися в Україні. Інколи проживання подружжя в різних країнах та спілкування лише за допомогою засобів зв’язку призводять до непорозумінь, конфліктних ситуацій, та, у наслідку, до втрати довіри й почуття любові", — коментує адвокат Ольга Шевченко.

Як в Україні можна розлучитися та одружитися 

Розірвання шлюбу у РАГСі можливо лише у випадку, якщо в подружжя немає неповнолітніх дітей та є обоюдне бажання розійтися. Якщо у пари є неповнолітні діти або один із подружжя відмовляється від розлучення, розірвання шлюбу відбувається за рішенням суду. Згодом визначається розмір аліментів на дітей. 

Для того, щоб провести зареєструвати шлюб потрібно звернутись до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану. При цьому, не має жодного значення, де зареєстровані наречені. Адже реєстрація шлюбу проводиться за принципом екстериторіальності, тобто документи можна подати в будь-якому населеному пункті. Крім того, нещодавно українцям дозволили одружуватись без паспорта. Тепер в органах ДРАЦС став доступним шеринг електронного паспорта через "Дію". Завдяки цій функції можна одружитися або подати заяву на одруження, навіть якщо забули паспорт вдома. Також можна скористатися послугою "Шлюб за добу". Це дозволить парі у скорочений термін, в тому числі за добу вступити до шлюбу.

Нагадаємо, Зеленський відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів в Україні. Крім того, в Україні дозволили укладати шлюби з військовими за їх відсутності.

Також Інформатор писав, що таке шлюбний контракт і де в Україні їх найчастіше укладають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.