Цивільні особи не розуміють контекст: Маляр розповіла про ситуацію в Соледарі 15 січня

Читать на русском

У Міноборони нагадали, хто уповноважений поширювати інформацію про ЗСУ

Читать на русском
Цивільні особи не розуміють контекст: Маляр розповіла про ситуацію в Соледарі 15 січня
Ілюстративне фото

У Міноборони нагадали, хто уповноважений поширювати інформацію про ЗСУ

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр прокоментувала повідомлення про ситуацію в Соледарі. За поширення інформації про переміщення або розташування українських військ, не опублікованої Генштабом, Міноборони або іншими уповноваженими державними органами, встановлено кримінальну відповідальність

Про це Ганна Маляр нагадала в своєму Telegram каналі. Вона наголосила, що поширювати таку інформацію заборонено абсолютно всім цивільним, окрім офіційно уповноважених, наприклад, цивільних уповноважених осіб Міноборони. 

"Зверніть увагу: щодо військових те саме. Не всі військові мають право говорити публічно або писати в соцмережах про переміщення військ, а лише уповноважені. Це дуже вузьке коло людей – головком, начальник Генштабу та уповноважені офіційні спікери ЗСУ." – додала заступниця міністра.

Вона також нагадала, що в ранковому зведенні 15 січня Генштаб повідомив про відбиття атак в тому числі біля Соледара напередодні, у вечірньому – про обстріли міста.

"Якщо простою мовою – тривають бої. Все інше – неперевірена інформація, несанкціонована і без знання загальної картини фронту (бо це державна таємниця)."– додала Маляр.

Крім того, за словами заступниці міністра, інформація оприлюднюється з урахуванням як оперативної обстановки, так і військових планів.

"Цивільні особи не знають цих планів і тому не розуміють контекст, в якому подають фрагменти інформації, що стали їм відомі. Чим завдають шкоди нашій обороні.", – підсумувала вона.

Що цьому передувало

Попри заяви пропагандистів про захоплення Соледару, у місті продовжуються бої. ЗСУ не втратили контроль над населеним пунктом і продовжують стримувати безперервні атаки ворога. У вечірньому зведенні Генерального штабу України повідомляють, що важкі бої за Соледар продовжуються.

"Жорстокі бої за Соледар тривають. Наші воїни відбивають безперервні атаки ворога - і вдень, і вночі. Ворог має великі втрати, але продовжує виконувати злочинні накази свого командування", - заявила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

Раніше ми писали, що у Генштабі назвали напрямки, де рашисти ведуть наступальні дії. Також нагадуємо, що розслідувачі встановили імена 44 рашистів, причетних до ракетного удару по багатоповерхівці у Дніпрі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.     

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.