«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Серед тих, хто повертається, 44,8% повертаються з дітьми
Переважну більшість українських біженців, що повертаються додому, складають жителі центральних областей. При цьому чверть біженців має намір після повернення оселитися в іншій області, ніж до війни.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на опитування Центру Разумкова, проведене в Закарпатській області серед тих, хто повертається в Україну, з 11 квітня по 6 травня.
Серед тих, хто виїжджав з України з 15 березня по 1 квітня, більше половини становили жителі Сходу та Півдня країни (51,5%) та центральних областей (45%, серед них 31% — жителі Києва та Київської області), і лише 4% – жителі західних областей.
Серед тих, хто повертається, переважну більшість (69%) складають жителі центральних областей — переважно це жителі Києва (35%) та Київської області (17%). 12% повертаються – жителі Східного регіону, 9% – Південного регіону, 10,5% – Західного регіону.
73% опитаних відповіли, що після повернення в Україну планують оселитися в тій же області, де мешкали до війни, 26% – що планують оселитися в іншій області (переважно це жителі Східного регіону).
Ті, хто планує оселитися в іншій області, а не тій, де мешкали до війни, найчастіше називають області Західного регіону (15% усіх опитаних), або Київ чи Київську область (7%).
Серед громадян України, які на початку російської агресії виїхали з України у зв'язку з воєнними діями, і зараз повертаються до країни, переважають жінки (87%, так само, як жінки становили більшу частину тих, хто виїжджав з країни на початку війни).
Якщо серед тих, хто на початку війни виїжджав з країни, найбільшу групу респондентів складали люди від 30 до 39 років (37%), то серед представників тієї вікової групи, що повертаються, становить 25%.
При цьому серед 44,8%, тих хто повертаються, повертаються з дітьми. Тоді як у березні виїжджало з дітьми 63,4%. Одні повертаються 31,4% опитаних, тоді як виїжджали одні 12,9%.
"Що свідчить про те, що ті громадяни України, які мають неповнолітніх дітей, поки що рідше повертаються до України (або, як казали інтерв'юерам деякі з них, залишають дітей на інших родичів, а повертаються до країни одні)", - йдеться у повідомленні.
Як і серед тих, хто виїжджав, серед тих, хто повертається, більшість (53%) відповіли, що вдома розмовляють переважно російською мовою, 43% — українською, 1% — іншою мовою. Але так само більшість (72%) опитаних вважають рідною українську мову, 16% – російську, 1% – іншу мову.
79% респондентів відповіли, що працювали до війни. Серед тих, хто до війни мав роботу, 49% впевнені, що після повернення працюватимуть там же, де й працювали раніше, ще 28% сподіваються на це, 7% сподіваються знайти іншу роботу, а 16% ще не знають, де працюватимуть і чи вдасться їм знайти роботу.
Дії державного керівництва України під час російської агресії 80% респондентів оцінюють позитивно, лише 2% негативно (18% важко оцінити).
47% опитаних вважають достатньою допомогу міжнародної спільноти Україні, 36% — вважають, що допомога та підтримка України з боку інших країн має бути більшою. У той час як у другій половині березня серед тих, хто виїжджав з України, вважали її достатньою 35%, вважали недостатньою — 43%.
Опитування проводили серед громадян України віком від 18 років, які на початку російської агресії виїхали з України у зв'язку з воєнними діями, і зараз повертаються до України. Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова у Закарпатській області. З 11 квітня до 6 травня 2022 року було опитано 105 респондентів.
Деякі результати наводяться порівняно з даними опитування громадян України, які виїжджали з країни у зв'язку з воєнними діями. Тоді опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова на пунктах пропуску через державний кордон України в Закарпатській області, з 15 березня по 1 квітня 2022 року було опитано 101 респондента.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.