«Члени "коаліції охочих" узгодили, що хоча б один європейський лідер має поговорити з Росією. Це може бути або Франція, або Велика Британія – обидві країни є лідерками "коаліції охочих"
– Щоразу, коли я слухаю цей трек, я усміхаюся, а в моїй голові лише одна думка: Я точно все зможу! І я хочу, щоб кожна дівчина, яка почує цю пісню, теж відчула це. Щоб усміхалася. І робила це якнайчастіше, – прокоментувала Трінчер.
Натомість в Раді пропонують встановити стипендії для військових
У Верховній Раді хочуть замінити довічні пільги військовослужбовцям на державні стипендії, які уряд планує виплачувати протягом двох-трьох років після демобілізації. Про причини нововведення та про наслідки — читайте в нашому матеріалі.
Як повідомила очільниця комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, раніше довічні пільги були нечинними навіть в мирний час. Саме тому їх вирішили замінити. Дарма що, тоді навантаження на Держбюджет було значно меншим, компенсувати довічні пільги всім учасникам бойових дій в уряді не могли.
Натомість нова концепція пропонує замість пільг ввести кількарічну грошову компенсацію, яку нараховуватимуть як доплату до основного доходу. При цьому розмір цієї стипендії може варіюватися. Все залежить від посади військовослужбовця під час війни, строку його служби, кількості виконаних бойових завдань та інше.
"Все це потрібно ретельно обрахувати. Це вже робота для Уряду. Водночас потрібно готувати системні законопроекти та розпочинати перемовини з МВФ щодо забезпечення поствоєнної адаптації. Адже це все стосується бюджетного фінансування", - ноголосила Третьякова.
На думку уряду, після 2-3 років державної підтримки учасник бойових дій вже не потребуватиме допомоги від держави.