Чому на Азовському морі стало так багато медуз

Їх нашестя можна стримувати за допомогою встановлення бар'єрних сіток

Чому на Азовському морі стало так багато медуз

В останні роки загострилася проблема катастрофічного нашестя медуз в Азовському морі. В основному це два види - корнерот і аурелія. Вчені радять відокремлювати акваторію пляжів бар'єрами.

Про це йдеться в заяві Державного агентства меліорації і рибного господарства,- передає Інформатор .

Крім прямої шкоди здоров'ю людини через опіки щупалець і органічного забруднення водойми, медузи ще конкурують з цінними рибами, споживаючи основу їх раціону - планктон. До того ж медузи здатні знищувати дрібних личинок та ікру пелагічних (мешкають в зоні океанів або озер, - ред.) риб.

Чому медуз в Азовському морі стало так багато саме в останні роки

Фахівці Інституту рибного господарства і екології називають основну причину - медуз стало більше в Чорному морі, і, відповідно, вони стали більш масово потрапляти до Азовського моря через Керченську протоку навесні.

Також грає свою роль поступове наближення солоності Азовського моря до солоності Чорного моря (через зміни у водному балансі Азовського басейну). Досить теплі зими можуть сприяти успішній зимівлі теплолюбних медуз. Допомагає і велика кількість планктону, який є для них кормом.

Не можна виключати, що черговий цикл навали медуз в Азовському морі незабаром завершиться, як це вже було, наприклад, наприкінці 1970-х років. За даними вчених, найвища чисельність медуз в Азовському морі зареєстрована у 1978 році (близько 7 млрд штук). При цьому у 2018 році їх чисельність в Азовському морі оцінювалася на рівні 10 млн особин.

На думку фахівців поки найкращий варіант, щоб уникнути контакту людини з медузами - створення бар'єрів навколо їхньої акваторії.

 

 

Чому на Азовському морі стало так багато медуз 1

Зазначимо, що медузи могли б стати відмінним промисловим об'єктом в умовах України. Наразі фахівці проводять дослідження, щоб з'ясувати, як можна отримати з медуз цінні для людини речовини. 

Нагадаємо, в Одеській області нашестя комарів після злив і спеки.

Крім того, в Одесі «цвіте» Чорне море,вода біля берегів стала оливково-зеленого кольору.

Також Інформатор писав, що на узбережжі Азовського моря в Бердянську навала морських бліх (їх також називають бокоплави). Їхні укуси, що призводять до почервоніння і свербіння, стають відчутними вже після виходу з води.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube