У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
При прийомі на роботу та звільненні потрібно постійно перевіряти наявність необхідних записів у трудовій книжці: від начвності стажу залежить розмір пенсії - деталі - Інформатор Україні
До 2028 року, в Україні будуть змінюватися вимоги до пенсійного стажу. Від його розміру залежить право людини на той чи інший вид пенсії та сума пенсійних виплат. Але що робити, якщо підприємство, на якому працювала людина, давно не працює?
У 2023 році для виходу на пенсію після досягнення чоловіками та жінками віку 60 років потрібно мати страховий стаж не менше 30 років. Якщо в особи на час досягнення пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше. Але в багатьох українців виникає проблема.
Наприклад, до Пенсійного фонду звернулася мешканка Одеської області:
«Я три роки пропрацювала кухарем в агрофірмі, яка закрилася ще 20 років тому, у трудовій книжці запис відсутній. У квітні мені виповниться 60 років, загального стажу є 30 років, але якщо ці три роки не буде враховано, я залишусь без пенсії. Як виправити ситуацію?», - запитала жінка.
Фахівці зазначають, що за відсутності документів про стаж роботи та неможливість отримання їх у результаті ліквідації підприємства, установи, організації, стаж роботи може бути встановлений на підставі показань не менше двох свідків, які знали заявника щодо спільної роботи на одному підприємстві.
Ці люди повинні мати документи про роботу за час, коли вони підтверджують роботу заявника. Зі свідками потрібно звертатися до сервісних центрів Пенсійного фонду.
«Якщо у трудовій книжці містяться неправильні або неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу роботи приймаються дані, що містяться в реєстрі застрахованих осіб (після 1998 року), а також довідки, витяги з наказів, відомості про заробітну плату, які містять відомості про періоди роботи », – йдеться у повідомленні.
Якщо підтвердити стаж не вийде, то вийти на пенсію у 60 років не вийде, доведеться чекати до 63 років. Тому при прийомі на роботу та звільненні потрібно постійно перевіряти наявність необхідних записів у трудовій книжці.
Раніше ми писали, що українським пенсіонерам підвищать пенсії. Так, у березні цього року відбудеться щорічна планова індексація виплат на 20%. Але при тому виявляється, що насправді для більшості – близько 10 мільйонів пенсіонерів – це буде лише надбавка у 400 - 800 грн. Дійсно високі доплати отримає лише незначна частина літніх людей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.