Чому батьки не зобов'язані платити внески в школах і що робити, якщо у вас вимагають гроші

Чому батьки не зобов'язані платити внески в школах і що робити, якщо у вас вимагають гроші

Чому батьки не зобов'язані платити внески в школах і що робити, якщо у вас вимагають гроші

Тема поборів та добровільно-примусових благодійних внесків не розкрита - подібні ситуації повторюються в навчальних закладах України знову і знову. Оскільки в соціальних мережах більше розповідають про самі прецеденти, ніж про способи їх вирішення, постараємося розповісти, де шукати допомогу.

Остання ситуація, яка змусила підняти цю тему, сталася в Чернівцях. Батько дівчинки відмовився здавати гроші на подарунок до 8-го Березня, через що його доньку покарали, - повідомляє Інформатор.Чоловік показав фото, де дитина сидить за столом, в той час як інші дітьми граються поруч, на килимі. Наразі пост недоступний, тому даємо посилання на матеріал BBC News Україна,де є скріни листувань та докладна розповідь про ситуацію.

Незадовго до цього аналогічна ситуація сталася в одній зі шкіл Кривого Рогу. Йшлося про збір грошей на подарунок одній з викладачок. Здали не всі, на підставі чого мама одного з малюків заявила, що не хоче, "щоб її дитина сиділа за столом з незаможними". Жінку підтримали інші матусі, що за підсумком переросло в буллінг тих, чиї батьки з тієї чи іншої причини не здали гроші.

Ситуації вражають своєю абсурдністю, тому щоб захистити вас від цього - нагадуємо:ніхто і ніколи не має права вимагати у батьків здавати гроші на будь-які предмети. Це незаконно. Потрібно чітко визначити межу між поборами та добровільними внесками, тобто благодійністю. А благодійність передбачає добровільність. За побори передбачена кримінальна відповідальність, тому якщо у вас вимагають гроші - дійте:

  • фіксуйте повідомлення, в яких йдеться про обов'язкові "внески до фонду групи / класу", записуйте звернення вихователів / керівників з цього приводу під час батьківських зборів. Все це в подальшому послужить доказом того, що від вас вимагали гроші.
  • в першу чергу, покажіть зібраний матеріал керівництву дитячого садка / школи.
  • якщо адміністрація навчального закладу "закриває очі" на проблему - звертайтеся до районних управлінь освіти, Департамент освіти, Міністерство освіти і науки України. Робити це обов'язково в письмовій формі, тому як усні скарги, як правило, неефективні.
  • не допомагає - звертайтеся до районного управління юстиції (знову ж в письмовій формі).
  • якщо і це не допомогло - звертайтеся безпосередньо до правоохоронних органів, оскільки те, що відбувається - пряме порушення закону.

Також не варто забувати про існування і "силу" соціальних мереж. Зокрема, про ситуацію можна розповісти в групі "Батьки SOS" у Facebook, на своїй сторінці, або в місцевих групах. Такий свого роду резонанс здатний якщо не допомогти у вирішенні проблеми, то значно прискорити процес.

Детальніше про те, як контролювати гроші, які здають батьки, писали наші колеги з Інформатор.Гроші - знайти матеріал можна за посиланням .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube