Чим не догодив росії Пригожин та кого назначили новим наглядачем в'язниць — Інститут вивчення війни

У Кремлі створюють нову ПВК для ослаблення Пригожина

Чим не догодив росії Пригожин та кого назначили новим наглядачем в'язниць — Інститут вивчення війни
Москва, Жовтень 2022 року. Фото: Getty Images

26 листопада росія завела "нового гравця" на поле бою. Прокремлівський бізнесмен Армен Саркісня став новим адміністратором в’язниць та майбутнім очільником ПВК, яке сподіваються стане чимось на зразок ПВК Вагнера. Створення цієї структури — це спроба створити протидію фактичної монополії олігарха Євгена Пригожина у сфері російських ПВК.

Так вважають аналітики з Інституту вивчення війни. 

Армен Саркісян, чи то більш відомий за прізвиськом "Горлівський" — кримінальний авторитет та тіньовий наглядач всього бізнесу в окупованій Горлівці, що на Донеччині.  Займається мародерством та віджимом бізнесів на окупованих територіях України. Як повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони, його появу на політичній арені пов'язують з діяльністю Януковичем, чоловік знаходився в українському розшуку як один з організаторів вбивств на Майдані. 

Нова ПВК Саркісяна, як зазначають розвідники, має завербувати "значну" кількість людей у в'язницях за обмежений період часу. Її мета — посилити окупаційну армію та стати чимось на зразок ПВК Вагнер. Спонсорувати роботу нових найманців береться російсько-вірменський бізнесмен Самвел Карапетян. Він власник пов'язаної з "Газпромом" компанії "Ташир холдинг", до якої також належить компанія "Електричні мережі Вірменії". Один зі спонсорів російської агресії проти України.

"Створити нову приватну військову структуру є спробою створити противагу фактичній монополії Пригожина у сфері російських приватних військових компаній. Цілком ймовірно, що російські високопосадовці схвалили зусилля Саркісяна, оскільки приватні військові компанії є незаконними в Росії", — зазначають аналітики.

Окрім Саркісяна долучитися до війни проти України планують і чеченські підрозділи. Лідер Чечні Рамзан Кадиров та президентом росії путіним планують створити нові підрозділи російської армії та Росгвардії до яких увійдуть чеченці. Російські офіційні особи можуть і далі просувати паралельні військові структури Кадирова та зусилля Саркісяна, щоб мати змогу протидіяти з чимраз більшим впливом Пригожина, який, ймовірно, використовує власні паралельні військові структури, щоб утвердитися як центральна фігура в російській ультранаціоналістична спільнота. 

Запаси російської зброї

Тим часом російські війська, ймовірно, використовують інертні ракети Х-55, призначені виключно для перенесення ядерних боєголовок. Про це повідомили в Міністерстві оборони Великої Британії. Там вважають, що росія, ймовірно, зніме ядерні боєголовки з застарілих ракет Х-55 і запустить самі ракети без боєголовок по цілях в Україні. Таким чином там сподіваються відволікти українське ППО. Використання такої стратегії, підтверджує попередні повідомлення ISW про те, що російські військові значно виснажили свій арсенал високоточних ракет. 

Нагадаємо, що в російському інформпросторі з'являються повідомлення про погане забезпечення та підготовку мобілізованих. Так, мобілізовані військовослужбовці із Серпухова Московської області заявили 23 листопада, що російське військове командування відправило їх у бій без належної підготовки, умундирування та захисного спорядження, що призвело до масових втрат.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube