Чим можна та чим не можна збивати температуру

Поради від кардіолога, який працює у Британії

Чим можна та чим не можна збивати температуру

АВТОР: Svitlana Okoro-Byk

Немає такого поняття, як бліда лихоманка. Як швидко піднімається температура, насамперед залежить від збудника, іноді від особливостей організму. Писалося вже багато разів зокрема що:

  • Анальгін – отрута, що має ризик впливу на кістковий мозок, який перестає продукувати клітини крові. Від цього вмирають. Анальгін у багатьох країнах заборонений як дітям, так і дорослим.
  • Димедрол - маячня. Старий препарат, який може спричинити зупинку дихання. Теж у світі практично не використовується. Я питала молодих лікарів тут у Британії – навіть не знають, що таке є. На температуру не діє жодним боком.
  • Но-шпа (тут мат) - і навіть папаверин разом із нею. До жодного протоколу зниження температури не входить. Загалом у педіатрії слід бути 10 разів обережними з нею. Знаю саме випадки, коли ношпа призводила до реанімації, коли у дитини різко обвалювався тиск майже до нуля після введення ношпи.
  • Дексаметазон – яким чином відноситься до температури? Це стероїдний гормон, який має власну нішу. Але температура – ​​ні. Плюс – це серйозний імуносупресант. При частому використанні можна наробити купу проблем.

Спазмовані судини – це маячня. Якщо холодні ноги приносять дискомфорт дитині – їх можна розтерти – тільки не спиртом, а просто руками та надіти шкарпетки. Якщо завдають дискомфорту мамі – випити вина. Або спирту.

Є два препарати для боротьби з температурою – парацетамол та ібупрофен. В Англії, крім них, нічого не використовується більше. Хоч вдома хоч у лікарні. Щоб температура знижувалась, потрібно багато рідини, прохолодне приміщення, дозування препаратів за вагою. Усе!

 


Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може збігатися з думкою автора колонки.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube