Чим корисні коноплі?

На початку минулого століття коноплі були найпопулярнішою сільськогосподарською культурою

Копоплі
Коноплі використовуються при виробицтві палива і продуктів та в медицині

Коноплі в усі часи були невід'ємною частиною життя людини. У більшості людей коноплі асоціюються з чимось негативним, але це не зовсім так. Більша частина конопель, яка використовується людиною, належить до технічних сортів. Стебла рослини багаті волокнами, а насіння - поживними речовинами і корисними оліями.

Історія використання конопель

На початку минулого століття коноплі були найпопулярнішою сільськогосподарською культурою. Її вирощуванням активно займалися в США і в більшості країн євразійського континенту. Культура утримувала лідируючі позиції до 30-х років минулого століття, поки не почалася кампанія з її дискредитації. Паперова та нафтопереробна промисловість не могла допустити розвиток конопляної галузі, тому на початку 60-х рослину визнали небезпечним наркотиком, а її вирощування та переробку опинилися під забороною.
.
Незважаючи на заборони, ентузіасти не кинули займатися селекцією і незабаром з'явилися сорти з мінімальним вмістом канабіноїдів. Рослину стали використовувати в різних галузях, зменшуючи навантаження на екосистему.

Що виробляють із конопель?

Сьогодні переробкою конопель займаються кілька сотень підприємств у всьому світі. Коноплі використовують у будівництві, інноваційних технологіях, косметології, виробництві тканини, меблів і в кулінарії.

Із конопель зокрема виготовляють:

  1. Паливо. Коноплі є ідеальним варіантом для екологічного палива. Вирощування і переробка конопель чинить меншу шкоду на екологію і в кілька разів дешевше за переробку нафти.
  2. Тканину. Конопляна тканина міцна, довговічна, не викликає алергій і не потребує спеціальних засобів для догляду. Вона довгий час зберігає свій зовнішній вигляд, не вигорає на сонці, регулює теплообмін, тому ідеально підходить як для літа, так і для холодного періоду року.
  3. Продукти харчування. Конопляне насіння активно використовується в кулінарії у вигляді насіння і конопляної олії. Цей продукт багатий на клітковину, корисні жири та вітаміни.
  4. Косметологія та медицина. Екстракти конопель і конопляну олію активно
    використовують у доглядовій та анти-ейдж косметиці. Засоби з додаванням продуктів коноплярства покращують стан організму, розгладжують зморшки та сприяють зменшенню запалень. Волосся набуває блиску та шовковистості.

Коноплі - це незамінний ресурс, який недооцінений у сучасному світі. Раціональне використання продуктів коноплярства допоможе скоротити навантаження на екологію планети, адже коноплі - це не стереотипи, які міцно засіли в наших головах, а неосяжний потенціал, яким потрібно правильно скористатися.

Джерело: https://dubaseed.com/ua/

Головна Актуально Україна на часі Youtube