Через війну Україні загрожує скорочення врожаю на 40 %

Читать на русском

рф вкрала з окупованих територій приблизно 500 тисяч тонн зерна

Читать на русском
Через війну Україні загрожує скорочення врожаю на 40 %

рф вкрала з окупованих територій приблизно 500 тисяч тонн зерна

Урожай наступного року може скоротитися на 40% через повномасштабне вторгнення росії. Україна вже втратила 25% орних земель.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає Інформатор з посиланням на CNN.

"Ми очікуємо, що врожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 млн тонн менше, на 35-40% менше, майже половина врожаю минулого року", - заявив Висоцький. 

За його словами, приблизно 500 тисяч тонн зерна росія вкрала з окупованих територій. Також він спростував слова глави МЗС рф Сергія Лаврова про те, що питання експорту зерна з України можуть бути вирішені, але Україні необхідно розміновувати акваторію моря, щоб забезпечити безпечний прохід кораблів.

"Це неправда. Проблема в російських військових кораблях, а не в Україні. Поки вони не дозволяють реально безпечно утримувати цивільні кораблі в українських портах", - наголосив Висоцький.
Він додав, що територію можна розмінувати швидко, але спершу війна має закінчитися.
"Україна готова виконати всі зобов’язання щодо постачання необхідного продовольства для міжнародної продовольчої безпеки. Тому суть дуже зрозуміла: росія повинна закінчити війну", - сказав Висоцький. 

Нагадаємо, окупанти знищили у Миколаєві другий за розміром зерновий термінал в Україні. Крім того, рф намагається продати вкрадене в Україні зерно країнам Африки.

Також Інформатор писав, що війська рф блокують морські порти, Україна не може вивезти близько 90 мільйонів тонн агропродукції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Уніан