Через "Північний потік-2" Україна буде втрачати близько 5-6 млрд щорічно, - Макогон

Читать на русском

Запуск російського газопроводу передбачає припинення транзиту газу територією України

Читать на русском
Через "Північний потік-2" Україна буде втрачати близько 5-6 млрд щорічно, - Макогон

Запуск російського газопроводу передбачає припинення транзиту газу територією України

Запуск російського газогону "Північний потік-2" призведе до того, що Україна щорічно втрачатиме 5-6 млрд доларів. Втрати будуть прямими і непрямими.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на слова генерального директора Оператора газотранспортної системи України Сергія Макогона в інтерв'ю консалтинговій компанії Exploration & Production Consulting.

"$ 1,5 млрд ми заробляємо на транзиті ... вартість транспортування з Німеччини буде дорожчою, це ще близько $ 2-3 млрд втрат для економіки. Крім того, додаткові субсидії, оскільки газ подорожчає. Я оцінюю прямі і непрямі втрати України від запуску «Північного потоку-2» у $ 5-6 млрд на рік", - заявив Макогон.

У разі запуску газогону і зупинки транзиту газ подорожчає приблизно на 50 доларів за тисячу кубометрів. Це спричинить за собою зростання цін на весь український промисловий експорт.

За словами Макогона, поки немає компромісного варіанту, який був би вигідний Україні. Варіант один - зупинка будівництва російського газогону через санкції. 

"Залишається надія на санкції, які зможуть зупинити будівництво", - сказав глава Оператора ГТС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина дозволила завершити будівництво "Північного потоку - 2" у своїй економічній зоні.

У квітні віце-прем'єр-міністр в уряді РФ заявив, що газопровід добудують в цьому році. Точну дату введення в експлуатацію не називають.

Раніше Інформатор повідомляв, що РФ намагається обійти санкції при будівництві газогону «Північний потік-2».

Також повідомлялося, в Росії заявили, що майже добудували «Північний потік-2».

Підписуйтеся на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.