Через дії окупантів Україна вимагає введення спецмісії ООН до зони ЧАЕС

Читать на русском

Окупанти створюють загрозу радіоактивного забруднення

Читать на русском
Через дії окупантів Україна вимагає введення спецмісії ООН до зони ЧАЕС

Окупанти створюють загрозу радіоактивного забруднення

Україна вимагає, щоб Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй негайно вжила заходів щодо демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС. Туди треба ввести спеціальну місію ООН.

Як передає Інформатор, про це повідомила голова Мінреінтеграції Ірина Верещук. 

"У контексті ядерної безпеки безвідповідальні та непрофесійні дії російських військових становлять дуже серйозну загрозу не тільки Україні, а й сотням мільйонів європейців. Тому ми вимагаємо від Ради безпеки ООН негайно вжити заходів щодо демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС та ведення туди спеціальної місії ООН для усунення ризику Чорнобильської аварії внаслідок дій російських окупаційних військ", - зазначила вона. 

Верещук повідомила, що окупанти продовжують мілітаризувати зону відчуження ЧАЕС. Це є серйозним ризиком пошкодження ізоляційних споруд, побудованих над четвертим енергоблоком станції після її вибуху у 1986 році. Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу та зараження не лише України, а й інших країн Європи.

Крім того, останнім часом російські окупаційні війська все частіше використовують старі та некондиційні боєприпаси, що підвищує ризик їхньої детонації навіть при завантаженні та транспортуванні. Факти такої самодетонації боєприпасів на російських військових складах та арсеналах добре відомі та відбуваються регулярно.

"Також у зоні відчуження почалися значні пожежі, які можуть мати дуже серйозні наслідки. Проте сьогодні контроль та гасіння пожеж неможливий у повному обсязі через захоплення зони відчуження російськими окупаційними військами.

Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонукліди, які вітер може перенести на значні відстані, що загрожує підвищенням рівнів радіації не лише в Україні, а й у інших європейських країнах. Втрата контролю над зоною відчуження та неможливість повноцінного гасіння пожежі може загрожувати радіаційним об'єктам на цій території", - повідомила міністр. 

Як раніше писав Інформатор, у зоні відчуження у районі Чорнобильської АЕС горять понад 10 тисяч гектарів лісів через напад російських окупантів. Там палає 31 пожежа, що призводить до підвищеного рівня радіоактивного забруднення повітря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.