Чемпіонат Європи U-20: баскетбольна збірна України обіграла Литву

Європейська першість з баскетболу проходить у Чорногорії.

Чоловіча збірна України U-20 продовжує виступи на чемпіонаті Європи з баскетболу у Дивізіоні А. Черговим суперником українців стала литовська збірна.

За розвитком подій у матчі збірної України уважно стежив Інформатор.

У неділю, 17 липня, чоловіча збірна України U-20  з баскетболу зіграла свій другий поєдинок на чемпіонаті Європи. У першому матчі на європейській першості українці в овертаймі програли збірній Чехії. Другим суперником збірної України U-20 стали однолітки з Литви, які напередодні з рахунком 65:75 поступилися збірній Іспанії.

Склад збірної України: Бринюк, Кобзистий, Івашов, Мітіріч, Шиманський, Журавльов, Бублик, Іванов, Ковляр, Дзюба, Шульга, Кошеватський.

Литва повела в рахунку, але два влучні кидки Бринюка вивели вперед збірну України. Лідер постійно змінювався і нікому з суперників не вдавалося відірватися. Тільки на 8-й хвилині литовці заробили перевагу у шість очок. Українці вдвічі скоротили різницю, однак першу чверть все одно програли 14:17. У другій чверті українські баскетболісти підібралися до суперників на відстань одного бала. А потім Бринюк двома ефектними данками поспіль знову повернув лідерство збірній України. Українці досить швидко заробили п’ять командних фолів, дозволивши литовцям частіше кидати штрафні. Литва цим не скористалась і сама перевищила ліміт порушень. Рівність була і в рахунку – 32:32 після першої половини матчу.

Після перерви картина гри практично не змінилась. Команди йшли досить щільно, не відпускаючи одна одну. Тепер вже литовці частіше порушували правила, а влучне виконання штрафних кидків дозволило збірній України повести +3. На жаль українці припустилися кількох помилок і перед заключною чвертю поступалися супернику чотирма очками. Збірна України здійснила ривок 7:0, але литовці швидко зрівняли рахунок. Українці додали і в середині десятихвилинки відірвались на одинадцять балів. До того ж литовці використали командний ліміт фолів, що зменшувало можливість ефективно застосувати тактичні порушення на заключних хвилинах матчу. Але литовці не збиралися здаватися і скоротили різницю до трьох очок. За хвилину до кінця основного часу збірна Литви програвала вже з мінімальною різницею. Але влучні кидки з лінії штрафних дозволили збірній України відсвяткувати перемогу.

Одночасно з поєдинком Україна U-20 — Литва U-20 проходив матч інших учасників групи С, збірних Чехії та Іспанії. Перша половина зустрічі пройшла в досить рівній боротьбі і закінчилась з рахунком 45:41 на користь іспанців. А ось після перерви іспанці остаточно довели свою перевагу і здобули переконливу перемогу.

• Україна U-20 — Литва U-20 71:69 (14:17, 18:15, 14:18, 25:19);
  • Іспанія U-20 — Чехія U-20 88:71 (26:14, 20:27, 24:17, 18:13).

Наступний матч українці зіграють 18 липня. Суперником збірної України стане лідер групи С збірна Іспанії. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинку і розповість вам про результат протистояння.

Раніше Інформатор повідомляв про підсумки матчів першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів та Ліги конференцій, а також про результати контрольних матчів київського «Динамо» на тренувальних зборах.