У Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській та Харківській областях фіксуються відключення електроенергії через російські удари по енергетичній інфраструктурі
В Україні частина споживачів у низці областей 7 травня залишилася без електропостачання через пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів. Найскладніша ситуація спостерігається у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській та Харківській областях. Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб відновити подачу світла. Водночас обмеження споживання електроенергії наразі не прогнозуються.
Про це повідомляє Міністерство енергетики України. У відомстві зазначають, що через удари по об’єктах енергосистеми частина споживачів у кількох регіонах тимчасово залишається без електропостачання. Аварійні бригади працюють безперервно. Відновлювальні роботи тривають у цілодобовому режимі, щоб якнайшвидше повернути електроенергію всім абонентам.

У Міненерго наголошують, що наразі застосування графіків обмеження споживання не планується. Водночас українців просять стежити за оновленнями на офіційних ресурсах своїх обленерго.
"Застосування обмежень сьогодні не прогнозується. Про будь-які зміни з енергопостачанням дізнавайтесь на офіційних ресурсах своїх обленерго", - йдеться у повідомленні.
Також у відомстві закликають змінити режим споживання електроенергії. Найбільше навантаження рекомендують переносити на денні години - з 10:00 до 17:00. У вечірній період, з 18:00 до 22:00, споживачів просять по можливості економити електроенергію, щоб зменшити навантаження на систему.
Нагадаємо, міністр енергетики Денис Шмигаль розповів, що президент Володимир Зеленський поставив завдання підготувати плани захисту енергетичної інфраструктури. За його словами, це мають зробити до наступного опалювального сезону.
Проте народний депутат Сергій Нагорняк заявив, що в Україні не встигнуть завершити захист усіх енергопідстанцій до 1 вересня. За його словами, строки, які визначає уряд, не відповідають реальним можливостям. Роботи тривають, але їх стримує нестача ресурсів і кадрів.