Чарльз III та Камілла планують посвяткувати з Папою Римським, але усе в руках Господа

На ювілей весілля король та королева Великої Британії вирішили поїхати до особливої для себе країни

Чарльз Папа Римський
По факту, монархи відвідають дві держави, серед яких і Ватикан. Фото: Getty Images

Вже 9 квітня король Великої Британії Чарльз III і королева Камілла відзначатимуть 20 років з моменту укладення свого шлюбу та весільної церемонії. Під час весілля вони ще не були монархами. Втім цього разу зіркова парочка обійдеться без традиційного усамітнення в маєтку Біркголл у Шотландії. Замість цього вони перебуватимуть за кордоном, трохи далі від своїх численних родичів.

З 7 по 10 квітня монархи здійснять два державні візити – до Рима та Равенни в Італії, а також окрему зустріч у Ватикані. Там вони матимуть аудієнцію з Папою Римським Франциском, який напередодні був тривалий час в лікарні.

"У вівторок, 8 квітня, за умови, що здоров’я Папи Франциска дозволить, їхні Величності відвідають Ватикан і зустрінуться з понтифіком для участі в заходах, присвячених ювілею 2025 року. Це особливий рік для Католицької Церкви, що символізує примирення, молитву та єднання під гаслом "Паломники надії"", – зазначив представник Букінгемського палацу.

Крім того, король і королева відвідають службу у Сикстинській капелі, яка буде присвячена темі турботи про довкілля. Питанню, яке давно є важливим як для Чарльза III, так і для Папи Франциска. Ще однією знаковою подією візиту стане повітряний парад над Римом. Італійська пілотажна група Frecce Tricolori та британські Red Arrows виконають спільний проліт, що підкреслить співпрацю у сфері оборони між Великою Британією та Італією.

Папа Римський Франциск. Фото: Getty Images
Папа Римський Франциск. Фото: Getty Images

Історія кохання Чарльза і Камілли

Король і королева побралися 9 квітня 2005 року. Через необхідність відвідати похорон Папи Римського Івана Павла II, церемонію довелося перенести на день пізніше. Весільна церемонія була скромною: вони взяли участь у цивільній церемонії в ратуші Віндзора, а потім – у релігійному благословенні в каплиці Віндзорського замку. На урочистостях були присутні королева Єлизавета II, принц Філіп та інші члени королівської родини.

У свій весільний день Камілла змінила два образи, створені британськими дизайнерами Антонією Робінсон і Анною Валентайн. Для офіційної церемонії вона обрала кремову сукню до колін і капелюх із пір’ям від Філіпа Трейсі. Для благословення – довге пальто світло-блакитного відтінку з вишивкою, яке вона поєднала з легкою шифоновою сукнею та прикрасою у вигляді золотого пера.

То ж цього року їхні величності зустрінуть річницю весілля на міжнародному рівні, виконуючи важливі дипломатичні місії. Але чи будуть святкувати разом з родиною, зокрема, принцом Вільямом та Кейт Міддлтон (принцеса Уельська), які є першими в черзі на престол – наразі невідомо.

Весілля тоді ще принца Чарльза та Камілли. Фото: Getty Images
Весілля тоді ще принца Чарльза та Камілли. Фото: Getty Images

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube