Буданов зустрівся з українськими правозахисниками: обговорили дуже важливу для цивільних тему

Кожне повернення полоненого є унікальним та потребує злагодженої взаємодії та інформаційної тиші, наголосив очільник ГУР

Кирило Буданов
Кирило Буданов наголосив, що надмірна політизація та увага нерідко гальмують або перешкоджають роботі по обміну полоненими

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 17 грудня провів зустріч з представниками провідних українських правозахисних організацій. Мова йшла здебільшого про цивільних та їхнє повернення з російської неволі. Про це повідомляє у Facebook Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, головою якого також є Буданов.

До зустрічі доєдналися 10 правозахисних організацій. Діалог було побудовано довкола юридичних колізій, що спіткали українців, які вимушено опинилися у ворожій окупації. Окремою темою розмови було визволення протизаконно ув'язнених громадян на тимчасово окупованих територіях, наголосили у Коордштабі.

Також присутні порушували питання механізмів обмінного процесу. Зокрема, які дії родин або організацій, що представляють їхні інтереси, можуть сприяти або нашкодити процесу повернення близької людини з неволі.

“Надмірна політизація та увага нерідко гальмували або й перешкоджали нашій роботі. Варто зазначити, що кожен випадок є унікальним та потребує злагодженої взаємодії та інформаційної тиші”, - акцентував голова Коордштабу.

Учасники засвідчили свою відкритість та готовність до подальшої співпраці. Правозахисники заявили, що поділяють підходи щодо правової та психологічної підтримки родин та звільнених.

“В Росії відсутнє право на справедливий суд”, - зазначив Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи.

Він розповів про дослідження особливостей судових процесів держави-агресорки проти українців та про створену базу даних злочинів, що містить інформацію про воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні під час збройного вторгнення.

Кирило Буданов подякував учасникам зустрічі за ту правову підтримку, яку надають їхні організації в процесі діяльності Координаційного штабу.

"Хочу висловити щиру вдячність вам - українським правозахисникам за вашу невтомну працю та зусилля у боротьбі за свободу наших громадян. Завдяки вашій принциповості та наполегливості ми разом наближаємо той день, коли кожен українець повернеться додому з ворожої неволі", - підсумував голова ГУР та Коордштабу.

Обмін полоненими

Останній обмін полоненими відбувся у ніч на 19 жовтня. З російського полону додому повернулися 95 українців. Серед них - нацгвардійці, військові моряки, бійці ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів - загалом 69 солдатів та сержантів і 26 офіцерів. Додому повернулися українці, яких Росія засудила на величезні терміни ув'язнення. 

А у листопаді в Україну повернули рекордну кількість тіл полеглих захисників - 563. Оборонці загинули на двох напрямках - Донецькому та Бахмутському. Заходи з репатріації відбулись завдяки взаємодії співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з Об'єднаним центром СБУ, МВС та низкою структур безпеки та оборони України.

Омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що до Нового року можуть бути позитивні новини щодо повернення українців з російського полону. Наразі тривають перемовини за посередництвом ОАЕ. Але не варто виключати те, що агресор може зірвати домовленості. Україна завжди готова забрати усіх своїх громадян з полону, де їх утримує російський режим. Заяви РФ про те, що Київ нібито не хоче забирати полонених – брехня та пропаганда. Російський режим навмисне ігнорує українські пропозиції про обміни полоненими, додав Лубінець.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube