Росіянам вдалось досягти лише незначного прогресу, втім їхні втрати є величезними
Росіяни понесли суттєві втрати під час спроб наступу на Авдіївку на Донеччині. Зокрема, окупани втратили більше живої сили ніж у боях минулого року та під Вугледаром у березні 2023. З початку великого ворожого наступу на місто 10 жовтня українська артилерія активно обстрілювала ворожі броньовані колони на шляху до міста, тоді як безпілотники, навантажені вибухівкою, атакували піхоту, яка покинула свою техніку та рухалася пішки.
Про це свідчить інформація від українських військових, російських "військових кореспондентів" та незалежних військових експертів. Після майже трьох тижнів зіткнень російські війська не досягли швидкого просування, якого прагнули. Про це йдеться у матеріалі New York Times.
За оцінками Інституту вивчення війни, російська сторона понесла втрати у сотнях військовослужбовців і понад 100 одиниць бронетехніки, пише видання. Хоча росіяни і зуміли дещо просунутися вперед, їхні зусилля коштували їм "великої ціни".
Журналістське джерело, базуючись на інформації від військового, вказує, що і українська сторона зазнала суттєвих втрат. За словами анонімного військового, лише шестеро із понад 50 бійців його підрозділу не були поранені після початку нової хвилі бойових дій в районі Авдіївки.
NYT зазначає, що Авдіївка має велике стратегічне значення. Експерти вказують, що встановлення контролю росії над містом змусить українські військові відступити від околиць Донецька та забезпечить російським силам доступ до ключових залізничних та дорожніх магістралей в цій місцевості.
Окрім того, контроль над містом має важливу політичну вагу для рф. Аналітики стверджують, що окупація "міста після тривалого спротиву стало б символічною перемогою для російського президента володимира путіна".
Керівник підрозділу БПЛА, якого називають "Балу", наголосив, що українські розвідники помітили посилення російських сил недалеко від Авдіївки за декілька тижнів до атаки 10 жовтня. Він зазначив, що було помічено не менше як три бригади.
За даними українських військових, російські сили діяли за традиційним планом, розпочавши атаку з використанням важкої артилерії та авіаційних ударів. Потім вони висували броньовані колони. За повідомленнями захисників, ворог був добре забезпечений: спочатку вони використовували техніку для розмінування, забезпечуючи безпечний прохід, а за нею вже рухалися броньовані підрозділи для висадки піхоти.
Згідно з повідомленнями від українських військових, російські сили прорвались до позицій Сил оборони на північному заході. Вони рушили вгору по терикону, звідки можна бачити коксохімічний завод. Бої в перший день були вкрай жорстокими.
"Ми відтіснили їх, але вночі вони прислали нових солдатів. Ми вбили стільки людей, що закінчилися запаси", - сказав боєць з позивним "Бумер" про російські сили.
На третій день боїв, 12 жовтня, стало видно, що російські військові відступають з лінії фронту. Після трьох днів жорстоких зіткнень настала відносна тиша. Дрони сканували територію, де розташовувались російські позиції, шукаючи потенційні цілі. Але вже 19 жовтня росіяни знов пішли в наступ, йдеться у публікації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.